Oblíbení Ryanair a EasyJet nabízejí cestujícím nejhorší služby, ukázal průzkum | info.cz

Články odjinud

Oblíbení Ryanair a EasyJet nabízejí cestujícím nejhorší služby, ukázal průzkum

Léto se blíží a čas dovolených je za dveřmi. Společnost AirHelp, která nabízí cestujícím právní servis v případě komplikací s leteckými společnostmi, se proto rozhodla sestavit žebříček všech světových aerolinek podle úrovně kvality služeb. Výsledek si za rámeček nedá například irský nízkonákladový dopravce Ryanair, který z 87 aerolinek skončil až 83. Podobně je na tom také jeho britský konkurent EasyJet, který obsadil 73. Kolikáté skončily české aerolinky?

AirHelp hodnotil celkem tři kritéria: zda aerolinky dodržují časy příletu, kvalitu nabízených služeb a vyřízení reklamací. Při sestavování žebříčku ale dal i na hodnocení zákazníků a zohlednil to, jak se lidé o leteckých společnostech vyjadřují na sociálních sítích.

Zatímco známé britské a irské nízkonákladové aerolinky skončily až na samém konci mezinárodního srovnání, ČSA si špatně nevedly. Se 40. místem se umístily těsně nad průměrem. O devět míst české aerolinky předběhl maďarský nízkonákladový dopravce WizzAir, který spojuje střední a východní Evropu s londýnským letištěm v Lutonu. Ve srovnání však naprosto propadly jiné východoevropské aerolinky – Bulgaria Air, které skončily poslední.

Své místo na trhu si žebříčkem potvrdil hlavní dopravce Velké Británie – British Airways, které obsadily sedmé místo. Nutno dodat, že průzkum proběhl mezi 22. prosincem 2016 a letošním 20. březnem, tedy ještě před dvoudenním výpadkem počítačových systémů z konce května, který způsobil rušení a zpoždění letů po celém světě a tím si aerolinky náklonost zákazníků rozhodně nezískaly. Do top desítky se naopak nedostala německá Lufthansa, která skončila 27. O dvě příčky horší byl americký dopravce United Airlines.

Na samé špici se umístily aerolinky Singapore Airlines, druhé Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů a žebříček udělal radost také třetímu katarskému dopravci Qatar Airways, který se však nyní potýká s problémy způsobenými diplomatickou krizí se zeměmi Perského zálivu

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud