Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Oblíbení Ryanair a EasyJet nabízejí cestujícím nejhorší služby, ukázal průzkum

Oblíbení Ryanair a EasyJet nabízejí cestujícím nejhorší služby, ukázal průzkum

Léto se blíží a čas dovolených je za dveřmi. Společnost AirHelp, která nabízí cestujícím právní servis v případě komplikací s leteckými společnostmi, se proto rozhodla sestavit žebříček všech světových aerolinek podle úrovně kvality služeb. Výsledek si za rámeček nedá například irský nízkonákladový dopravce Ryanair, který z 87 aerolinek skončil až 83. Podobně je na tom také jeho britský konkurent EasyJet, který obsadil 73. Kolikáté skončily české aerolinky?

AirHelp hodnotil celkem tři kritéria: zda aerolinky dodržují časy příletu, kvalitu nabízených služeb a vyřízení reklamací. Při sestavování žebříčku ale dal i na hodnocení zákazníků a zohlednil to, jak se lidé o leteckých společnostech vyjadřují na sociálních sítích.

Zatímco známé britské a irské nízkonákladové aerolinky skončily až na samém konci mezinárodního srovnání, ČSA si špatně nevedly. Se 40. místem se umístily těsně nad průměrem. O devět míst české aerolinky předběhl maďarský nízkonákladový dopravce WizzAir, který spojuje střední a východní Evropu s londýnským letištěm v Lutonu. Ve srovnání však naprosto propadly jiné východoevropské aerolinky – Bulgaria Air, které skončily poslední.

Své místo na trhu si žebříčkem potvrdil hlavní dopravce Velké Británie – British Airways, které obsadily sedmé místo. Nutno dodat, že průzkum proběhl mezi 22. prosincem 2016 a letošním 20. březnem, tedy ještě před dvoudenním výpadkem počítačových systémů z konce května, který způsobil rušení a zpoždění letů po celém světě a tím si aerolinky náklonost zákazníků rozhodně nezískaly. Do top desítky se naopak nedostala německá Lufthansa, která skončila 27. O dvě příčky horší byl americký dopravce United Airlines.

Na samé špici se umístily aerolinky Singapore Airlines, druhé Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů a žebříček udělal radost také třetímu katarskému dopravci Qatar Airways, který se však nyní potýká s problémy způsobenými diplomatickou krizí se zeměmi Perského zálivu

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744