Podzimní exotika: 5 tipů, kam vyrazit po prázdninách

Léto už je nejspíš definitivně za námi a vy už pokukujete, kam byste ještě mohli vyrazit? Říkat tomu můžeme třeba cestovatelský podzim a vězte, že dovolená v tomto období skýtá spoustu výhod. Tady jsou tipy, kde si vychutnat ideální počasí, památky bez front, obsluhu bez stresu a nákupy za skvělé ceny. Na Srí Lance, Madeiře nebo v Kanadě totiž podzimem sezona nekončí a tržnice jsou výletem do exotického světa vůní, chutí i nápadů, kam může zavítat opravdu každý.

SRÍ LANKA: MYSTICKÝ KOUT ASIE

Proč se vydávat na druhý konec světa a trávit hodiny v letadle, abyste viděli ostrovní stát v jihovýchodní Asii? Exotická Srí Lanka za tu trochu delší cestu v mracích stojí. A čím si vás získá? Největším bohatstvím chudé země jsou národní parky s labyrintem vodních toků a průzračnými lagunami, ale i slony a leopardy. Čajové plantáže, rybářské vesničky nebo večery s tradičním tancem vás pak přesunou do atmosféry, kterou svou milou povahou dotváří místní obyvatelé.

Ryanair zveřejnily seznam zrušených letů. Jsou na něm i spoje s Prahou

MALEDIVY: MALÁ ZEMĚ, VELKÉ DIVY

Exotická dovolená jako z dobrodružných románů. To jsou Maledivy. Jejich návštěva je sice finančně náročnější než cesta do Chorvatska, ale už dávno nejsou rajské ostrovy v Indickém oceánu jen výsadou bohatých. Nekonečné pláže vám dopřejí soukromí, potápět se můžete s 26 druhy žraloků či s mořskými želvami a ohřát se na slunci při stabilních teplotách okolo třicítky. To vše bez víz, povinného očkování a jiných povinností, které obvykle exotika vyžaduje.

KANADA: DOMOV JAVOROVÉHO SIRUPU

Kanada, země javorového listu, je po Ruské federaci druhou největší zemí světa, přesto si zachovává svůj osobitý ráz a pro Evropana zvláštní kouzlo. Její hlavní výsadou je ale právě díky velké rozloze rozmanitost. Ohromí vás polární záře, hluboká jezera, národní parky, přírodní rezervace, panenská příroda bez stop civilizace, ale i velkoměsta s nádechem Francie – Toronto, Ottawa nebo Montréal.

Další tipy čtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital