Přemýšlíte, kam letos na lyže? Vybrali jsme 10 nejlepších středisek v Evropě | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přemýšlíte, kam letos na lyže? Vybrali jsme 10 nejlepších středisek v Evropě

Přemýšlíte, kam letos na lyže? Vybrali jsme 10 nejlepších středisek v Evropě

Lyžařská sezona už je za dveřmi a milovníci zimních sportů už určitě přemýšlí, kam se letos vydají na sjezdovky. Přinášíme vám 10 nejlepších lyžařských středisek v Evropě, které byste měli navštívit.

Zermatt, Švýcarsko

Mekka lyžařských středisek se rozkládá na úpatí úchvatné švýcarské hory Matterhorn. Zermattu se ne nadarmo přezdívá ráj lyžařů a každý fanoušek tohoto zimního sportu by se sem měl alespoň jednou v životě vypravit.

Celkem sjezdovek: 360 kilometrů

Cena skipasu: 92 CHF (1 den)/434 CHF (6 dní) (2070 Kč/9840 Kč)

Val-d’Isère, Francie

Francouzské Val-d’Isère platí za luxusní středisko s šarmem typické alpské vesničky. Kvalitní sníh, celoroční lyžování na ledovci, maximální vybavenost a na 300 kilometrů sjezdovek obsluhovaných moderními lanovkami a vleky sem láká i mnohé celebrity. Val-d’Isère ocení především zdatní lyžaři a sportovně založené rodiny.

Celkem sjezdovek: 300 kilometrů

Cena skipasu: 55,5 eura (1 den)/278 eur (6 dní) (1440 Kč/7220 Kč)

Courmayeur, Itálie

Jedno z nejznámějších italských středisek leží na nejvyšší evropské hoře Mont Blancu. Středisko nabízí jak běžné lyžování na upravených sjezdovkách, tak vysokohorské freeride lyžování. Na své si tu přijdou zejména milovníci jídla, v areálu totiž mimo jiných delikates najdete i restauraci s michelinským kuchařem. A pokud by rozloha střediska byla náročným lyžařům málo, tak je Courmayeur napojen unikátní 5 km dlouhou lanovkou na francouzského souseda Chamonix.

Celkem sjezdovek: 36 kilometrů

Cena skipasu: 47 eur (1 den)/239 eur (6 dní) (1220 Kč/ 6210 Kč)

Kitzbühel, Rakousko

Kitzbühel patří k nejznámějším a nejluxusnějším střediskům zimních sportů v Rakousku. Zkušení lyžaři sem jezdí především kvůli sjezdovce Streit na Hannenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších a nejnebezpečnějších sjezdů Světového poháru.

Celkem sjezdovek: 179 kilometrů

Cena skipasu: 55 eur (1 den)/266 eur (6 dní) (1430 Kč/6910 Kč)

Svatý Mořic (St. Moritz), Švýcarsko

O Svatém Mořici se traduje, že právě v tomto švýcarském středisku vymysleli „zimní dovolenou“. Vysoko položené středisko je považováno za kolébku zimních sportů a již dvakrát se tu pořádaly zimní olympijské hry. Lyžaře sem láká především nádherná scenérie, dostatek sněhu a slunečné počasí.

Celkem sjezdovek: 330 kilometrů

Cena skipasu: 79 CHF (1 den)/376 CHF (6 dní) (1790 Kč/8530 Kč)

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.