Revoluce v Benátkách. Tamní starosta chce s turisty bojovat semafory | info.cz

Články odjinud

Revoluce v Benátkách. Tamní starosta chce s turisty bojovat semafory

Italské Benátky by v novém roce rády omezily masový příliv turistů v nejrušnějších částech města, vstup lidí na náměstí svatého Marka chce tamní radnice regulovat semafory. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na benátského starostu Luigiho Brugnara. Semaforový systém chce starosta zavést i u některých nejfrekventovanějších uliček a mostů.

"Nechceme nikomu omezovat přístup na náměstí svatého Marka, jen musíme lépe regulovat vstup," uvedl starosta Benátek. Dodal, že na tomto turisty oblíbeném místě by mělo být najednou maximálně 65.000 lidí. 

Systém by měl být podle starosty založen na kamerovém systému, který vyhodnotí počet lidí na náměstí. "Když se rozsvítí zelená, budete moci vstoupit," vysvětlil Brugnaro. Dodal, že by informace o počtu turistů měly být i online na internetu, aby si lidé mohli zjistit, zda není v daném okamžiku lepší jít navštívit jinou pamětihodnost ve městě.

O regulaci počtu turistů v Benátkách se diskutuje již několik let. Denně totiž toto město podle agentury APA navštíví až 100.000 lidí, v době tradičního karnevalu začátkem roku je jich ještě více. Počet obyvatel tohoto romantického města na laguně přitom neustále klesá.

Od poloviny 80. let minulého století se počet obyvatel Benátek snížil z 340.000 na asi 260.000. V historickém centru byl pokles ještě výraznější, za tři dekády se počet jeho obyvatel snížil z asi 120.000 na 55.000.

Do města, které se rozkládá na více než stovce ostrovů a ostrůvků spojených asi 400 mosty, láká turisty řada muzeí a památek, včele s náměstím svatého Marka a stejnojmennou bazilikou, projížďka gondolou, karneval s tisíciletou tradicí či mezinárodní filmový festival.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud