Rusové už zase milují Prahu. Letos jich přijelo o polovinu víc než loni | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové už zase milují Prahu. Letos jich přijelo o polovinu víc než loni

Rusové už zase milují Prahu. Letos jich přijelo o polovinu víc než loni

Do Prahy znovu míří více turistů z Ruska. Jen za první tři měsíce letošního roku jich sem přijelo o 52,3 procenta víc než ve stejném období loni. Počet ruských návštěvníků v minulých letech klesal, mírně růst opět začal až koncem loňského roku. Celkově v prvním čtvrtletí letos navštívilo Prahu 1,38 milionu lidí, což je nárůst o 83.000. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Prague City Tourism (PCT) Barbora Hrubá.

Zahraničních návštěvníků od ledna do konce března přijelo o 5,7 procenta více než loni. Přibylo i turistů z tuzemska. Za první čtvrtletí jich do české metropole dorazilo téměř čtvrt milionu, což oproti loňskému roku znamená zvýšení o 9,6 procenta. Podle ředitelky PCT Nory Dolanské chce organizace domácí návštěvníky do Prahy dále aktivně lákat. „I proto jsme začátkem května zahájili outdoorovou kampaň Praha je i vaše!, která láká k návštěvě Prahy po celém Česku," uvedla.

Statistiky cestovního ruchu v lednu pozitivně ovlivnila akce Noc hotelů, která lidem nabídla k využití téměř 1400 lůžek v hotelích za zvýhodněnou cenu. Zhruba 41 procent z celkového počtu turistů přijelo v březnu. Národnostní složení zahraničních návštěvníků se s výjimkou většího množství Rusů oproti loňsku příliš nezměnilo. Nejvíce turistů přijelo z Německa, Ruska, Británie, Itálie a Slovenska. Pokračuje také trend růstu počtu hostů z Asie. Oproti loňsku jich dorazilo o 24,8 procenta více, přičemž polovina připadá na turisty z Jižní Koreje a Číny.

Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka. Za loňský rok počet turistů v metropoli poprvé překonal hranici šesti milionů. Celkem se v českých hotelech, penzionech či kempech loni ubytovalo více než 18,3 milionu hostů.

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.