Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové už zase milují Prahu. Letos jich přijelo o polovinu víc než loni

Rusové už zase milují Prahu. Letos jich přijelo o polovinu víc než loni

Do Prahy znovu míří více turistů z Ruska. Jen za první tři měsíce letošního roku jich sem přijelo o 52,3 procenta víc než ve stejném období loni. Počet ruských návštěvníků v minulých letech klesal, mírně růst opět začal až koncem loňského roku. Celkově v prvním čtvrtletí letos navštívilo Prahu 1,38 milionu lidí, což je nárůst o 83.000. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí Prague City Tourism (PCT) Barbora Hrubá.

Zahraničních návštěvníků od ledna do konce března přijelo o 5,7 procenta více než loni. Přibylo i turistů z tuzemska. Za první čtvrtletí jich do české metropole dorazilo téměř čtvrt milionu, což oproti loňskému roku znamená zvýšení o 9,6 procenta. Podle ředitelky PCT Nory Dolanské chce organizace domácí návštěvníky do Prahy dále aktivně lákat. „I proto jsme začátkem května zahájili outdoorovou kampaň Praha je i vaše!, která láká k návštěvě Prahy po celém Česku," uvedla.

Statistiky cestovního ruchu v lednu pozitivně ovlivnila akce Noc hotelů, která lidem nabídla k využití téměř 1400 lůžek v hotelích za zvýhodněnou cenu. Zhruba 41 procent z celkového počtu turistů přijelo v březnu. Národnostní složení zahraničních návštěvníků se s výjimkou většího množství Rusů oproti loňsku příliš nezměnilo. Nejvíce turistů přijelo z Německa, Ruska, Británie, Itálie a Slovenska. Pokračuje také trend růstu počtu hostů z Asie. Oproti loňsku jich dorazilo o 24,8 procenta více, přičemž polovina připadá na turisty z Jižní Koreje a Číny.

Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka. Za loňský rok počet turistů v metropoli poprvé překonal hranici šesti milionů. Celkem se v českých hotelech, penzionech či kempech loni ubytovalo více než 18,3 milionu hostů.