Turistům vstup zakázán. Mešita na Borneu zavřela brány poté, co před ní tančily spoře oděné ženy | info.cz

Články odjinud

Turistům vstup zakázán. Mešita na Borneu zavřela brány poté, co před ní tančily spoře oděné ženy

Turistům vstup zakázán. Mešita na Borneu zavřela brány poté, co před ní tančily spoře oděné ženy
 

Mešita ve městě Kota Kinabalu v malajsijské části ostrova Borneo zakázala vstup všem turistům. Rozhodnutí předcházelo video, které se objevilo na internetu a které ukazovalo dvě spoře oděné ženy, jak tančí na zdi před mešitou. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.

Malajsijské úřady oznámily, že se obě turistky, které na videu tančí v krátkých šortkách a v topech odhalujících břicho, snaží identifikovat a najít. Podle vzhledu patrně pocházejí z východní Asie.

Na facebooku už se video tančící dvojice na zdi před mešitou dočkalo zhruba 270 000 zhlédnutí. Podle oficiálního činitele ministerstva turistiky státu Sabah, kde Kota Kinabalu leží, je video důkazem „nedostatku respektu vůči věřícím“. Nejvyšší představitel mešity už v neděli oznámil, že veřejná doprava bude mít zakázáno vozit k mešitě turisty.

Nejde o první případ, kdy se cizinci ve státě Sabah chovali z hlediska místní kultury nevhodně. V roce 2015 jeden malajsijský činitel obvinil skupinu turistů, kteří se svlékli na vrcholku posvátné hory, že zavinili zemětřesení, jež zabilo 16 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud