V Helsinkách evakuovali letadlo ČSA. Cestující museli ven kvůli dýmu | info.cz

Články odjinud

V Helsinkách evakuovali letadlo ČSA. Cestující museli ven kvůli dýmu

V Helsinkách evakuovali letadlo ČSA. Cestující museli ven kvůli dýmu
 

Cestující Českých aerolinií (ČSA) museli dnes v Helsinkách těsně před startem nouzově opustit letadlo, na jehož palubě se náhle objevil dým. Informují o tom finská média. V Česku na incident upozornil server Blesk.cz, který kontaktoval jeden z cestujících. Podle něj se nikomu nic nestalo, což ČTK potvrdil také mluvčí ČSA Daniel Šabík. Podle něj je posádka na takové situace připravena. Odlet byl zrušen a pasažéři čekají v Helsinkách na další pokyny. ČSA jim přislíbilo dopravu do cíle cesty. Důvod kouře na palubě Šabík neuvedl.

Lidé letadlo opouštěli po nafouknutých skluzavkách, jak je vidět na videu na sociálních sítích. Evakuace byla nařízena krátce před odletem stroje, který měl do Prahy dorazit kolem 17:00 SELČ.

„Před startem pravidelné linky Českých aerolinií z Helsinek do Prahy letadlem Airbus A319 zaregistrovala naše posádka zápach a kouř ve střední části kabiny pro cestující. Kapitán z těchto důvodů rozhodl o evakuaci cestujících a posádky, která proběhla bez problémů. Všichni pasažéři a členové posádky jsou v pořádku,“ sdělil ČTK mluvčí.

Podle něj jsou posádky na takové situace pravidelně školené, letadlo nyní kontrolují technici. „Cestujícím v Helsinkách poskytneme péči a dopravíme je do cíle cesty alternativním způsobem,“ uzavřel mluvčí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud