Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Železnice smrti: 5 tratí, na kterých se vám zastaví dech

Železnice smrti: 5 tratí, na kterých se vám zastaví dech

Cestujete rádi vlakem a mírné drncání českých železnic se vám omrzelo? Můžete vyrazit i do míst, kde se cesta vlakem stává plnohodnotných dobrodružstvím. Pokud vám ale vadí pohledy z výšky, raději byste se neměli příliš nahýbat z oken. Vybrali jsme pět tratí, které vás nenechají v klidu.

Nariz del Diablo (Ekvádor)

Železniční síť kolem andské hory s názvem „Ďáblův nos“ se v turistických průvodcích řadí k těm nejnebezpečnějším, přesto je ale na kolejích poměrně živo. Nariz del Diablo totiž spojuje dvě turistické oblasti a návštěvníkům nabízí i speciální vyhlídkové trasy. 

Chile Crystal Lagoons (Barma)

Úzkokolejná trať primárně určená k přepravě rud bohatých na drahé kovy vznikla v Barmě počátkem 20. století. Nyní se po železnici dlouhé zhruba 80 kilometrů za určitých podmínek mohou svézt i turisté. Po letmém pohledu na vratké mosty ale většina z nich dává přednost jiným zajímavostem.  

Ferrocarril Central Andino (Peru)

Peruánská železniční trať sice slouží hlavně k přepravě paliva a stavebních materiálů, jelikož je ale zasazená do nádherné krajiny, rozhodla se společnost nabídnout tyto pohledy i turistům. Několikrát za měsíc vyrazí speciální vlak z Limy do historického města Huancayo. Strmé srázy And ovšem nejsou pro každého. 

Goktaik Viadukt (Barma)

Viadukt, který spojuje barmská města Pyin Oo Lwin a Lashiem, měří bezmála 700 metrů a nad všudypřítomnou džunglí se tyčí do výšky až 100 metrů. Pohled z okna není nic pro slabé povahy. 

Tren a las Nubes (Argentina)

Železniční trať s poetickým názvem Tren a las Nubes, který by se dal přeložit jako „Vlak do nebe“, je jednou z největších atrakcí severní Argentiny. Svést se tedy můžete ve výšce přesahující čtyři tisíce metrů nad mořem. Pokud ale trpíte závratěmi, určitě si to dobře promyslete. Třeba při pohledu na děsivě vyhlížející viadukt.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1