Články odjinud

Znáte skvělá místa na lyžování v Dolním Rakousku? Víme, kde jsou výborné sjezdovky i zábava pro děti

Znáte skvělá místa na lyžování v Dolním Rakousku? Víme, kde jsou výborné sjezdovky i zábava pro děti

Lyžování pro celou rodinu, to je Dolní Rakousko. Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, večerní lyžování, ale najdou se tu i ostřejší sjezdy pro dospělé a freeridové terény pro milovníky adrenalinových sportů.

V Dolním Rakousku si na své přijdou všichni od rodin s dětmi, přes ty, co touží po adrenalinových zážitcích, až po sváteční lyžaře. Pro rodiny jsou zde dobrodružné možnosti ubytování a to ve všech kategoriích, od domů s vlastním stravováním přes dovolenou na statku až po rodinné hotely. Pro ostatní jsou zde cenově dostupné hotely v blízkosti sjezdovek.

Göstling-Hochkar – největší dolnorakouské středisko

Hochkar je se svými 19 kilometry sjezdovek největším lyžařským střediskem s každoroční jistotou sněhu v Dolním Rakousku. Ve výšce 1 800 m se nacházejí báječné sjezdy pro začátečníky i ostřílené lyžaře, jako například divoké sjezdovky s muldami, nebo jízda ve volném terénu. Zkrátka Hochkar nabízí vše, co si srdce milovníka sjezdových sportů žádá. Tento resort však myslí i na rodiny s malými dětmi, proto se tady nachází funpark a malý pohádkový les. Když už se do sytosti nabažíte sjezdovek, můžete využít další možnosti, které středisko Hochkar nabízí jako např. krásné trasy pro pěší túry i na sněžnicích, 32 km běžeckých tras a 10 km tras pro skating. Nevšedním zážitkem může být přírodní sáňkařská dráha nebo jízda na saních tažených koňmi. Den lze příjemně zakončit v teplé vodě Ybbstaler Solebad. Tip na přenocování: 3hvězdičkový hotel JUFA Hochkar přímo vedle sjezdovky.

 

Lackenhof-Ötscher – ubytování přímo na sjezdovce

Lackenhof Vás nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher s početnými možnostmi ubytování hned u sjezdovky. Díky tomu a řadě dalších výhod se tento východoalpský areál hodí především pro rodinnou dovolenou. Nabízí sjezdovky všech stupňů obtížnosti a pro dospělé dokonce závodní úsek. Díky devíti lanovkám a vlekům nehrozí fronty. Malé děti se zabaví v dětském parku a ty starší potom ve snowparku, kde si mohou užít postavené skokánky nebo umělé překážky. Cenově je pak pro rodiny velmi výhodná karta sněhuláka, tzv. „Schneemannkarte“. V doprovodu dospělé osoby jezdí v propojené lyžařské oblasti Hochkar a Ötscher děti do 10 let s kartou sněhuláka za 3 EUR na den při současném zakoupení skipasu jedním z rodičů.

Celý článek čtěte na Reflex.cz

Čeká vás první cesta letadlem, nebo se takto přepravujete běžně? Přečtěte si tipy zkušených cestovatelů, které vám let usnadní a zpříjemní>>>

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud