Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

I Chorvatsko si můžete užít v luxusu. Pronajměte si maják nebo jachtu i s kapitánem

I Chorvatsko si můžete užít v luxusu. Pronajměte si maják nebo jachtu i s kapitánem

Někomu stačí k vysněné dovolené stan, někdo si potrpí na luxus. A ač je Chorvatsko považováno především za levnější dovolenkovou destinaci, náročnější klienti si zde také přijdou na své. Ať už si najdou vysněnou dovolenou na jachtě, luxusním hotelu nebo na odlehlém majáku se soukromou pláží.

Luxusní plavby

Stejně jako ve většině přímořských destinací i v Chorvatsku si můžete užít plavbu na luxusní jachtě. A nemusíte být ani ostřílený námořník. Po odlehlých zátokách u bohem zapomenutých ostrůvcích vás totiž proveze zkušený kapitán. Před vyplutím si zjistěte základní informace, v ceně pronájmu jachty totiž zpravidla nebývá jídlo, často je ale součástí kapitánova honoráře.

Míst, kam s jachtou vyrazit je navíc nepřeberné množství, je ale důležité si rozmyslet, co od podobné dovolené čekáte. Plavby kolem Šiberiku jsou zpravidla velmi klidné a hodí se tak i pro rodiny s dětmi, počítejte ale s větším množstvím ostatních turistů. Jih Chorvatska vás oproti tomu za trochu náročnější plavbu odmění o něco větším soukromým.

Soukromé vily a majáky

Jestliže máte cizích lidí za celý rok dost a během dovolené chcete styk s ostatními turisty snížit na minimum, hotelové komplexy pro vás nebudou to pravé. Nemusíte ale ztrácet hlavu, i v Chorvatsku se totiž najdou místa, kde vás nikdo nenajde.

Využít můžete například pronájem soukromých vil, které najdete po celém Chorvatsku. Zajímavou alternativou k bydlení mimo hlavní turistické cíle jsou opuštěné majáky. Jejich nespornou výhodou je, že stojí přímo u moře a mívají i soukromou pláž a dají se jednoduše pronajmout například před Airbnb.

Luxusní hotely

Pokud toužíte po plném servisu, nejspíše se porozhlédnete po luxusních hotelích s nepřekonatelným výhledem na Jaderské moře. Toužíte-li po odlehlé soukromé pláží daleko od davů turistů, mohl by být ideálním místem k odpočinku například malý hotel Little Green Bay na ostrově Hvar, návštěvníkům totiž nabízí nejen dokonalé spojení s mořem a okolní přírodou, ale například i vyhlášenou kuchyni plnou mořských ryb a venkovní lázně.

Luxus vám ale mohou nabídnout i velké hotely, které zpravidla nabídnou i další vyžití jako je golfový nebo nebo spa rezort. Musíte se ale smířit s tím, že romatické západy slunce budete zřejmě sdílet i se stovkami sousedů. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744