Články odjinud

I Chorvatsko si můžete užít v luxusu. Pronajměte si maják nebo jachtu i s kapitánem

I Chorvatsko si můžete užít v luxusu. Pronajměte si maják nebo jachtu i s kapitánem

Někomu stačí k vysněné dovolené stan, někdo si potrpí na luxus. A ač je Chorvatsko považováno především za levnější dovolenkovou destinaci, náročnější klienti si zde také přijdou na své. Ať už si najdou vysněnou dovolenou na jachtě, luxusním hotelu nebo na odlehlém majáku se soukromou pláží.

Luxusní plavby

Stejně jako ve většině přímořských destinací i v Chorvatsku si můžete užít plavbu na luxusní jachtě. A nemusíte být ani ostřílený námořník. Po odlehlých zátokách u bohem zapomenutých ostrůvcích vás totiž proveze zkušený kapitán. Před vyplutím si zjistěte základní informace, v ceně pronájmu jachty totiž zpravidla nebývá jídlo, často je ale součástí kapitánova honoráře.

Míst, kam s jachtou vyrazit je navíc nepřeberné množství, je ale důležité si rozmyslet, co od podobné dovolené čekáte. Plavby kolem Šiberiku jsou zpravidla velmi klidné a hodí se tak i pro rodiny s dětmi, počítejte ale s větším množstvím ostatních turistů. Jih Chorvatska vás oproti tomu za trochu náročnější plavbu odmění o něco větším soukromým.

Soukromé vily a majáky

Jestliže máte cizích lidí za celý rok dost a během dovolené chcete styk s ostatními turisty snížit na minimum, hotelové komplexy pro vás nebudou to pravé. Nemusíte ale ztrácet hlavu, i v Chorvatsku se totiž najdou místa, kde vás nikdo nenajde.

Využít můžete například pronájem soukromých vil, které najdete po celém Chorvatsku. Zajímavou alternativou k bydlení mimo hlavní turistické cíle jsou opuštěné majáky. Jejich nespornou výhodou je, že stojí přímo u moře a mívají i soukromou pláž a dají se jednoduše pronajmout například před Airbnb.

Luxusní hotely

Pokud toužíte po plném servisu, nejspíše se porozhlédnete po luxusních hotelích s nepřekonatelným výhledem na Jaderské moře. Toužíte-li po odlehlé soukromé pláží daleko od davů turistů, mohl by být ideálním místem k odpočinku například malý hotel Little Green Bay na ostrově Hvar, návštěvníkům totiž nabízí nejen dokonalé spojení s mořem a okolní přírodou, ale například i vyhlášenou kuchyni plnou mořských ryb a venkovní lázně.

Luxus vám ale mohou nabídnout i velké hotely, které zpravidla nabídnou i další vyžití jako je golfový nebo nebo spa rezort. Musíte se ale smířit s tím, že romatické západy slunce budete zřejmě sdílet i se stovkami sousedů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.