Chorvatsko letecky: Cestovat můžete z Prahy, Brna nebo Ostravy. Zvažte i zahraničí | info.cz

Články odjinud

Do Chorvatska letadlem: Letět můžete z Prahy, Brna nebo Ostravy. Zvažte ale i letiště za hranicemi

Cestovatelským evergreenem je v českých zemích zpravidla Chorvatsko. K Jaderskému moři míří ale lidé z celého světa, například loni ho navštívilo necelých 19 milionů lidí. Pokud máte v Chorvatsku také svůj oblíbený penzion, ale už vás nebaví se trmácet stovky kilometrů autem, můžete do cílově destinace jednoduše doletět.

Do Chorvatska z Prahy

pražského letiště Václava Havla můžete doletět téměř do celého Chorvatska, bez mezipřistání se ale dostanete především do Záhřebu, Splitu a Dubrovníku. Pokud vám ale nevadí přestupy nebo se potřebujete dostat dál než do těchto měst, můžete doletět například do Zadaru, Puly, Rijeky, Osijeku nebo Bolu. Když budete bedlivě hlídat ceny letenek, zaplatíte za cestu tam a zpět kolem dvou tisíc korun, nejčastěji ale zaplatíte více než pět tisíc.

Do Chorvatska z Brna

Abyste mohli vyrazit směr Chorvatsko letadlem, nemusíte se trmácet do Prahy. Do oblíbené dovolenkové destinace totiž můžete odletět i z brněnského letiště v Tuřanech. Na cestu bez mezipřistání se ale nespoléhejte a na letenky si raději vyčleňte o něco více peněz. Pokud bydlíte v dojezdové vzdálenosti od Vídně, nejspíš bude pohodlnější a ekonomičtější odstartovat dovolenou odtud.

Do Chorvatska z Ostravy

Obyvatelům severní Moravy nepochybně přijde vhod, že mohou do Chorvatska odletět i z Ostravy. Bez nutné zastávky v Praze, Vídni nebo na dalších větších letištích to ale opět nepůjde. Větší výběr vám, kteří bydlíte poblíž polských hranic, nabídne určitě letiště v Katovicích.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.