Články odjinud

Chorvatsko: Ubytování najdete v apartmánu nebo luxusní vile. Vyzkoušet můžete i mobilehome

Chorvatsko: Ubytování najdete v apartmánu nebo luxusní vile. Vyzkoušet můžete i mobilehome

Většina cestovních kanceláří nabízí ubytování v hotelích, možností, kde svojí dovolenou můžete strávit, je ale mnohem více. Od klasických apartmánů a luxusních vil až po mobilhomy nebo prosté stany.

Hotely a apartmány

Evergreenem mezi ubytováním jsou stále hotely, které nabízejí zázemí, jídlo nebo i internet. Těch najdete po celé délce pobřeží nespočet. Od levnějších, kde se budete muset smířit s tím, že výhled na moře nebude zrovna ideální a cesta k němu také ne, až po ty, které vám nabídnou několik bazénů jak se sladkou, tak slanou vodou, exkluzivní kuchyni, hotelové wellness a soukromou pláž.

Velmi oblíbené jsou také apartmány. Sice v nich nenajdete služby jako v hotelu, ale pokud si budete dovolenou zařizovat s dostatečným předstihem, můžete si například vybrat místo mimo hlavní turistická centra nebo s kouzelným výhledem na moře a užít si tak klidnou dovolenou bez davů u snídaně.

Mobilehomy, karavany a bungalovy

Ti dobrodružnější z vás se mohou uchýlit do kempů. Pokud ale nechcete dovolenou strávit na úzké karimatce a pod stanem, do kterého bude od brzkého rána pražit slunce, rozhodně nemusíte. Dnes už toho kempy nabízejí mnohem víc.

Můžete si například pronajmout mobilehome, karavan nebo bungalov. U karavanů často najdete krytou předsíň, mobilehomy a bungalovy zase zpravidla mívají pevnou terasu. Při výběru tohoto typu ubytování si dávejte pozor na klimatizaci, středomořské slunce je totiž nelítostné a mohlo by vám znepříjemnit pobyt. Není totiž nic horšího, než se vrátit z pláže nebo z výletu do rozžhaveného karavanu.

Luxusní vily a majáky

Jestliže je vám apartmán málo, můžete si zkusit místo něj pronajmout celý dům. Nabídka je opravdu široká – od menších městských domků až po honosné vily na samotě se soukromou pláží. Ideálním řešením jsou samozřejmě pro větší rodiny, které nechtějí bydlet v oddělených pokojích nebo pro ty, kteří si chtějí užít soukromí a delší pobyt.

Pro náročnější se ale najde ještě větší romantika. Díky bohaté historii spojené s námořní dopravou je na pobřeží Chorvatska a na jeho ostrůvcích nespočet malých majáků, které jsou v současnosti nevyužívané. Některé z nich si jde pronajmout. Často leží stranou turistického ruchu a mohou tak nabídnout odpočinek, který bude narušovat jenom zvuk vln. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.