Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chorvatsko: Ubytování najdete v apartmánu nebo luxusní vile. Vyzkoušet můžete i mobilehome

Chorvatsko: Ubytování najdete v apartmánu nebo luxusní vile. Vyzkoušet můžete i mobilehome

Většina cestovních kanceláří nabízí ubytování v hotelích, možností, kde svojí dovolenou můžete strávit, je ale mnohem více. Od klasických apartmánů a luxusních vil až po mobilhomy nebo prosté stany.

Hotely a apartmány

Evergreenem mezi ubytováním jsou stále hotely, které nabízejí zázemí, jídlo nebo i internet. Těch najdete po celé délce pobřeží nespočet. Od levnějších, kde se budete muset smířit s tím, že výhled na moře nebude zrovna ideální a cesta k němu také ne, až po ty, které vám nabídnou několik bazénů jak se sladkou, tak slanou vodou, exkluzivní kuchyni, hotelové wellness a soukromou pláž.

Velmi oblíbené jsou také apartmány. Sice v nich nenajdete služby jako v hotelu, ale pokud si budete dovolenou zařizovat s dostatečným předstihem, můžete si například vybrat místo mimo hlavní turistická centra nebo s kouzelným výhledem na moře a užít si tak klidnou dovolenou bez davů u snídaně.

Mobilehomy, karavany a bungalovy

Ti dobrodružnější z vás se mohou uchýlit do kempů. Pokud ale nechcete dovolenou strávit na úzké karimatce a pod stanem, do kterého bude od brzkého rána pražit slunce, rozhodně nemusíte. Dnes už toho kempy nabízejí mnohem víc.

Můžete si například pronajmout mobilehome, karavan nebo bungalov. U karavanů často najdete krytou předsíň, mobilehomy a bungalovy zase zpravidla mívají pevnou terasu. Při výběru tohoto typu ubytování si dávejte pozor na klimatizaci, středomořské slunce je totiž nelítostné a mohlo by vám znepříjemnit pobyt. Není totiž nic horšího, než se vrátit z pláže nebo z výletu do rozžhaveného karavanu.

Luxusní vily a majáky

Jestliže je vám apartmán málo, můžete si zkusit místo něj pronajmout celý dům. Nabídka je opravdu široká – od menších městských domků až po honosné vily na samotě se soukromou pláží. Ideálním řešením jsou samozřejmě pro větší rodiny, které nechtějí bydlet v oddělených pokojích nebo pro ty, kteří si chtějí užít soukromí a delší pobyt.

Pro náročnější se ale najde ještě větší romantika. Díky bohaté historii spojené s námořní dopravou je na pobřeží Chorvatska a na jeho ostrůvcích nespočet malých majáků, které jsou v současnosti nevyužívané. Některé z nich si jde pronajmout. Často leží stranou turistického ruchu a mohou tak nabídnout odpočinek, který bude narušovat jenom zvuk vln. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744