Energetici přes noc opravili téměř všechny poruchy na vedení, problémy zůstaly jen na Jablonecku | info.cz

Články odjinud

Energetici přes noc opravili téměř všechny poruchy na vedení, problémy zůstaly jen na Jablonecku

Všechny poruchy na vedení vysokého napětí, které způsobily čtvrteční bouřky, už energetici opravili. Výjimkou je lokalita Zlatá Olešnice na Jablonecku, kde je obtížně přístupný terén. První odhady škod se pohybují v řádu milionů korun, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí energetické společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů. Nejvíc práce měli energetici v Ústeckém a Libereckém kraji a také na severu Moravy.

„Během noci se nám podařilo opravit všechny poruchy na vedení vysokého napětí,“ informovala Holingerová. Problém přetrvává ve Zlaté Olešnici na Jablonecku, kde ČEZ eviduje přes 400 odběrných míst bez elektřiny. „Je zde nepřístupný terén a těžký materiál musíme asi v kilometrovém úseku doslova tahat ručně,“ vysvětluje mluvčí. Předpokládá, že dodávky proudu budou obnoveny během dopoledne.

Škody způsobené čtvrtečními bouřkami zatím ČEZ nevyčíslil. „První odhady se pohybují v jednotkách milionů korun,“ uvedla mluvčí. Část poruch podle ní mohou zákazníci hlásit až o víkendu, kdy lidé vyrazí na kontrolu svých chat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud