Křetínského EPH kupuje další elektrárny v Británii, mimo jiné největší na Irském ostrově | info.cz

Články odjinud

Křetínského EPH kupuje další elektrárny v Británii, mimo jiné největší na Irském ostrově

Křetínského EPH kupuje další elektrárny v Británii, mimo jiné největší na Irském ostrově
 

Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského kupuje další elektrárny ve Velké Británii. Tentokrát jde o dva energetické zdroje v Severním Irsku – plynovou elektrárnu Ballylumford a bateriové úložiště energie a uhelnou elektrárnu Kilroot. Instalovaný výkon obou elektráren je 1,4 GW, přičemž Ballylumford je největším zdrojem na Irském ostrově. Informoval o tom dnes EPH v tiskové zprávě.

Obě elektrárny v současnosti patří společnosti AES Corporation a kupujícím je společnost EP UK Investments, která je kontrolována firmou EP Power Europe (EPPE). Ta je přitom dceřinou společností Energetického a průmyslového holdingu (EPH).

„Akvizici portfolia AES považujeme za významný krok v realizaci naší strategie zvyšování výrobní kapacity na vybraných evropských trzích. Tyto elektrárny mají pro Severní Irsko strategický význam. Tato potenciální akvizice dokonale zapadá do strategie EPH, jejímž cílem je rozšířit své působení v evropském sektoru výroby elektřiny. To vše je v souladu s naším posláním poskytovat spolehlivé a konkurenceschopné dodávky energie evropským občanům a průmyslu, a to díky naší vyvážené a různorodé výrobní flotile,” uvedl Jan Špringl, místopředseda představenstva společnosti EPPE.

Prodej elektráren ještě musí schválit Evropská komise. EPH očekává, že se tak stane ještě v létě letošního roku.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud