Lepší a čistší. Pražská energetická má nový zdroj tepla, starý v Holešovicích ukončuje provoz | info.cz

Články odjinud

Lepší a čistší. Pražská energetická má nový zdroj tepla, starý v Holešovicích ukončuje provoz

Lepší a čistší. Pražská energetická má nový zdroj tepla, starý v Holešovicích ukončuje provoz
 

Pražská teplárenská dokončila výměnu parovodního potrubí za horkovodní a ukončuje provoz starého parního zdroje dálkového tepla v Holešovicích. Ten díky inovaci není nadále potřeba. Pokračuje tak modernizace za stovky milionů korun.

Starý zdroj tepla byl definitivně nahrazen novým horkovodním zdrojem za téměř 140 milionů korun. Celkové náklady na modernizaci sítí v Holešovicích činí více než jednu miliardu korun.

Nový zdroj splňuje zpřísněné emisní normy a limity, a to i do budoucna. Obchodní ředitel Pražské teplárenské Tomáš Sluka uvedl, že rozdíl v produkci oxidu uhličitého mezi starým a novým zařízením je 82 procent.

Zdroj má sloužit k pokrytí zimní výkonové špičky nebo jako záloha pro případ selhání centrálního systému. "Jinak bude vypnutý a teplo pro Holešovice bude proudit z centrálního zdroje v Mělníku," uvedla společnost.

S ukončením provozu starého parního a vybudováním nového horkovodního zdroje souvisí podle společnosti také výměna parovodního potrubí za nové horkovodní. "Pražská teplárenská letos dokončila dlouhodobý projekt konverze parovodů v Holešovicích, kde postupně vyměnila 25 kilometrů tras bez nároku na investiční dotace," podotkl výrobní ředitel firmy Roman Koranda.

Celkově letos teplárny po celé ČR vyměnily 22 kilometrů parních rozvodů, což je nejvíce za posledních několik let. Modernizace sítí a zařízení významně přispívá k minimalizaci tepelných ztrát a k energetickým úsporám.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Teplo dodává zhruba do 225 tisíc domácností a do desítek dalších administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení.

Firma patří do skupiny EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského. Ten je zároveň spolumajitelem vydavatele serveru INFO.CZ.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud