Nový šéf Sev.en Energy Luboš Pavlas: Uhlí nás posune k alternativním zdrojům | info.cz

Články odjinud

Nový šéf Sev.en Energy Luboš Pavlas: Uhlí nás posune k alternativním zdrojům

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci, jejímž cílem je proměnit seskupení společností s převážně výrobním zaměřením na jednotný energetický holding se zaměřením obchodně strategickým. Na pozici CEO od začátku října nastoupil Luboš Pavlas, bývalý generální ředitel elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích.

Luboš Pavlas je absolventem Fakulty ekonomiky a řízení energetiky ČVUT Praha. Ve skupině působí na různých pozicích už téměř 10 let. V minulosti pracoval na různých řídících pozicích ve skupině ČEZ a byl také předsedou představenstva a generálním ředitelem Pražské teplárenské. Jako nový CEO bude zodpovědný za správu, řízení a rozvoj skupiny Sev.en Energy v Čechách i v Evropě.

„V rámci zahraniční expanze sledujeme několik desítek investičních příležitostí, které však nutně nemusí být vázány na uhlí. Našim záměrem je vést skupinu tak, abychom se pomocí uhlí mohli posunout k alternativním zdrojům energie. To bude ale dlouhodobý proces, rozhodně ne záležitost z roku na rok,“ řekl na dnešní tiskové konferenci Luboš Pavlas, nový CEO holdingu Sev.en Energy.

V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích, která momentálně prochází rozsáhlou modernizací, nahradil Luboše Pavlase Václav Matys. Absolvent Fakulty strojní TU v Liberci většinu svého profesního života působil v různých divizích skupiny ČEZ, z toho 12 let také v elektrárně ve Chvaleticích. Tam se nyní po 13 letech vrací jako člen představenstva a generální ředitel. Jeho klíčovým projektem bude modernizace bloků 1 a 2.

O elektrárně, v níž dosud působil, Luboš Pavlas řekl: „Je to jedna z největších elektráren v ČR, která vyniká především schopností poskytovat systémové služby. Je to jedna z mála elektráren, která by dokázala v případě blackoutu naskočit například pomocí přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně a zajistit zásobování východních Čech.

Letos v lednu oznámil majitel Sev.en Energy Pavel Tykač svůj zájem vstoupit na evropský energetický trh a prostřednictvím nově vznikajícího holdingu využít zajímavé akviziční příležitosti v rámci Evropské unie. Záměr expanze významně posílil také vznik nového obchodníka - společnosti Sev.en Commodities AG., která v srpnu převzala veškeré obchodní aktivity skupiny s cílem posunout obchod s elektřinou, uhlím a emisními povolenkami na evropskou úroveň.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud