Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový šéf Sev.en Energy Luboš Pavlas: Uhlí nás posune k alternativním zdrojům

Nový šéf Sev.en Energy Luboš Pavlas: Uhlí nás posune k alternativním zdrojům

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci, jejímž cílem je proměnit seskupení společností s převážně výrobním zaměřením na jednotný energetický holding se zaměřením obchodně strategickým. Na pozici CEO od začátku října nastoupil Luboš Pavlas, bývalý generální ředitel elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích.

Luboš Pavlas je absolventem Fakulty ekonomiky a řízení energetiky ČVUT Praha. Ve skupině působí na různých pozicích už téměř 10 let. V minulosti pracoval na různých řídících pozicích ve skupině ČEZ a byl také předsedou představenstva a generálním ředitelem Pražské teplárenské. Jako nový CEO bude zodpovědný za správu, řízení a rozvoj skupiny Sev.en Energy v Čechách i v Evropě.

„V rámci zahraniční expanze sledujeme několik desítek investičních příležitostí, které však nutně nemusí být vázány na uhlí. Našim záměrem je vést skupinu tak, abychom se pomocí uhlí mohli posunout k alternativním zdrojům energie. To bude ale dlouhodobý proces, rozhodně ne záležitost z roku na rok,“ řekl na dnešní tiskové konferenci Luboš Pavlas, nový CEO holdingu Sev.en Energy.

V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích, která momentálně prochází rozsáhlou modernizací, nahradil Luboše Pavlase Václav Matys. Absolvent Fakulty strojní TU v Liberci většinu svého profesního života působil v různých divizích skupiny ČEZ, z toho 12 let také v elektrárně ve Chvaleticích. Tam se nyní po 13 letech vrací jako člen představenstva a generální ředitel. Jeho klíčovým projektem bude modernizace bloků 1 a 2.

O elektrárně, v níž dosud působil, Luboš Pavlas řekl: „Je to jedna z největších elektráren v ČR, která vyniká především schopností poskytovat systémové služby. Je to jedna z mála elektráren, která by dokázala v případě blackoutu naskočit například pomocí přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně a zajistit zásobování východních Čech.

Letos v lednu oznámil majitel Sev.en Energy Pavel Tykač svůj zájem vstoupit na evropský energetický trh a prostřednictvím nově vznikajícího holdingu využít zajímavé akviziční příležitosti v rámci Evropské unie. Záměr expanze významně posílil také vznik nového obchodníka - společnosti Sev.en Commodities AG., která v srpnu převzala veškeré obchodní aktivity skupiny s cílem posunout obchod s elektřinou, uhlím a emisními povolenkami na evropskou úroveň.

 

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867