Eurovíkendy 2018: Jak si levně užít Paříž, Londýn, Řím a další města | info.cz

Články odjinud

Prodloužené víkendy po Evropě: Prověřené tipy, jak si užít dovolenou v evropských metropolích

Ne vždy má člověk dostatek času a financí, aby si mohl dopřát týdenní a delší dovolenou u moře. Pokud i tak chcete vyrazit do zahraničí, ideální variantou by pro vás mohl být prodloužený víkend v některé z evropských metropolí. Přestože v moři se většinou nesmočíte, můžete vidět a také ochutnat mnoho místních zajímavostí a nezruinovat přitom svůj rozpočet.

Barcelona

Pokud rádi kombinujete výlety za památkami s lenošením u moře, určitě byste neměli vynechat návštěvu Barcelony. Město je plné děl Antonia Gaudího a už jen při procházce ulicemi se cítíte jako v obří galerii. Po dni v obklopení umění si pak můžete užít u vody na zdejší nejznámější pláži Barcelonetě. Cestou k vodě se určitě zastavte také v Mercat de la Boqueria, kde si můžete nakoupit čerstvé ovoce, zdravé sendviče z rybích specialit, ale i typické klobásky fuet nebo sladkou dobrotu churros.

Berlín

Pokud si chcete osvěžit základy němčiny ze školy a necestovat za poznáním příliš daleko, vyplatí se vyjet do Berlína. Hlavní město Německa v sobě ukrývá pamětihodnosti spojené s druhou světovou válkou, ale i s obdobím takzvané studené války, kdy bylo město rozděleno vysokou zdí. Navštívit můžete i televizní věž, která je otevřená dlouho do noci a nabízí jedinečné výhledy na svítící město. Vynechat byste neměli ani tajné sídlo britských špionů.

Budapešť

Na výborné klobásky můžete zajet také do hlavního města Maďarska. Přestože Budapešť nabízí také řadu zajímavých památek především z období Rakouska-Uherska, je ideálním místem k relaxaci a gastronomickým požitkům. Vyzkoušet byste měli určitě jedny ze zdejších historických lázní. Den zakončete u kotlíku ostrého guláše, nebo nad tradiční rybí polévkou halászlé.

Londýn

Po tom, co opadlo šílenství kolem královské svatby, je opět dobrým nápadem zamířit do Londýna. Sídelní město královny Alžběty II. může nabídnout nejen památky spojené s aristokracií, ale i známé ruské kolo London Eye. Zaposlouchat se můžete také do odbíjení Big Benu a nebo se svézt červeným autobusem do romantického Notting Hillu.

Madrid

Symbolem Španělska je také korida. Nejlepší je prý zhlédnout zápolení s býky v Madridu, kde má tento – podle některých krutý sport – i vlastní muzeum. Navštívit můžete i královský palác s více než třemi tisíci místnostmi. Tak jako je Barcelona městem Gaudího, Madrid je metropolí Francisca Goyi. Vidět zde můžete jak jeho obrazy, tak i místo jeho posledního odpočinku.

Paříž

Při svých toulkách Evropou bystě neměli opomenout také nejznámější město milenců. Uchvátí vás nejen památky v čele s Eiffelovkou, kterou kdysi místní nesnášeli, ale i příjemný způsob života, který si můžete osladit křupavými bagetkami, nebo křehkými macronkami z Montmartru. I v hlavním městě Francie se ale tvoří u zajímavostí nekonečné fronty. Podívejte se, jak se jim můžete vyhnout.

Praha

Hlavní města, která stojí za vidění, nenajdete jen v sousedních zemích, ale také v srdci Česka. Někteří světoběžníci se shodnou, že ačkoli vidět svět stojí za to, nejkrásnější je to doma. Pokud tak nechcete tahat z paměti anglická slovíčka a neplánujete utrácet za letenky a jízdenky, můžete obdivovat také krásy Prahy. I starousedlíci zde občas najdou klidná zákoutí, například v zapomenutých zahradách přímo v centru města. Okusit můžete také vybrané zákusky z oblíbených cukráren.

Řím

Ať se prý vydáte jakoukoli cestou v Evropě, dovede vás do Říma. Lepší je se ale do antického města vydat přímo, ať letadlem, nebo autobusem. Pokud nemáte rádi davy, vyhněte se návštěvě v období křesťanských svátků, Vánoc a Velikonoc. Nedoporučuje se ani návštěva v srpnu, protože to bývá v Římě přílišné vedro a řada podniků a obchodů má celý tento měsíc zavřeno. Pokud do kolébky křesťanství zavítáte, rozhodně se vyplatí koupit lístky do vatikánských muzeí i do kolosea předem. Před oběma památkami se totiž tvoří dlouhé fronty, které jsou zvláště při slunečném počasí skutečně úmorné.

Stockholm

Pokud stále pochybujete, že Švédsko může nabídnout něco víc než popěvky Abby a masové koule v Ikea, měli byste navštívit Stockholm. Můžete se nechat unést krásami královského paláce a katedrály svatého Mikuláše. Ve městě se nachází také „nejdelší galerie světa“. Je jí stockholmské metro. Na svačinku si pak můžete dát tradičního skořicového šneka.

Vídeň

Doslova za humny leží Vídeň, která leží pro leckteré Moraváky blíže než Praha. Císařské město je protkáno pamětihodnostmi spojenými s monarchií Habsburků, kteří i našim zemím vládli až do roku 1918. Neměl by vám tak uniknout romantický zámek Schönbrunn, ale i palác Hofburg. Rozptýlení pak najdete v nejstarší zoo a nebo v zábavním parku Prater.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.