63 nápadů, jak bojovat s migrací. Německý ministr vnitra konečně ukáže dlouho slibovaný plán | info.cz

Články odjinud

63 nápadů, jak bojovat s migrací. Německý ministr vnitra konečně ukáže dlouho slibovaný plán

Německý ministr vnitra Horst Seehofer dnes představí svůj dlouho ohlašovaný plán pro zvládnutí migrace. Mimo jiné v něm navrhuje, aby byli migranti, kteří už požádali o azyl v jiné zemi EU, vraceni od německo-rakouské hranice zpět. Právě tento bod zažehnul v uplynulých týdnech uvnitř vládní konzervativní unie CDU/CSU a ve velké koalici spor, který ohrožoval samotnou vládu.

Jedna z verzí plánu, který by měl mít 63 bodů, je známá už od minulého týdne. Seehofer, který je rovněž předsedou bavorské Křesťanskosociální unie (CSU), v ní mimo jiné navrhuje sankce pro ty žadatele o azyl, kteří nespolupracují při snaze o zjištění jejich pravé totožnosti. Kromě toho mají být všichni uprchlíci motivováni k větší snaze o integraci.

Seehofer chtěl svůj plán představit už před čtyřmi týdny. Prezentaci ale odložil kvůli sporu s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU), která měla výhrady k vracení migrantů od hranic.

Minulý týden se strany koalice dohodly na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali. Migranti budou čekat na rozhodnutí o vrácení do země první registrace ve stávajících zařízeních spolkové policie v bezprostřední blízkosti hranic.

Některá opatření prosazovaná Seehoferem ale mohou fungovat pouze v případě součinnosti dalších zemí. Například Itálie se přitom opětovnému přijímání žadatelů o azyl odmítnutých na německo-rakouské hranici brání. Severoafrické země zase nechtějí na svém území tolerovat přijímací centra pro migranty zachráněné ve Středozemním moři. Tento koncept přitom mezitím přijala za svůj i Evropská unie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud