Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Aktivisté vyhrožují europoslancům smrtí, pokud schválí autorskou ochranu pro novináře

Internetoví aktivisté, kteří protestují proti směrnici, jež zavádí autorská práva pro novináře, mnohdy vyhrožují europoslancům smrtí. Na tiskové konferenci ve Štrasburku to uvedli zástupci největších politických frakcí v Evropském parlamentu. Velké technologické společnosti jako Google, Facebook či český Seznam lobbují proti směrnici, která na ně mimo jiné přenáší povinnost ochrany autorských práv. Stojí za nimi i internetoví aktivisti, neziskové organizace, které přímo financují, a v celé Evropě i Pirátská strana.

„Za poslední dva týdny jsem od nich dostal 60 000 emailů,“ uvedl německý europoslanec Axel Voss, který má přípravu směrnice na starosti a následně potvrdil, že dostal i výhrůžky smrtí. Podle něj je nepochopitelné, že někteří jeho kolegové podlehli lobbingu technologických firem, přestože jejich argumenty jsou směsí dezinformací a fake news.

Na nátlakové kampani se mocně podílí i společnost Google. Podle socialistické europoslankyně Virginie Rozierové technologický gigant rozeslal médiím, kterým v minulosti poskytl granty, dopis, jehož otištění žádal. Pokud by se tak nestalo, vyhrožoval stažením finanční podpory. V Česku Google v minulosti finančně podpořil například vydavatelství Economia.

„Postupují skrytě, ale je to šokující. Výhrůžkami smrtí už zašli skutečně příliš daleko,“ uvedla Rozierová. Podle ní se Google, Facebook a další snaží prosadit, aby nemuseli za svoje činy nést žádnou odpovědnost, tedy zachovat současný stav. „Jde o podporu evropských společností a evropské kreativity,“ hájila přijetí směrnice, o jejímž osudu se bude rozhodovat ve čtvrtek.

Za svoje kolegy se postavil i Jean-Marie Cavada z frakce liberálů (ALDE). Podle něj přijetí směrnice výrazně podpoří svobodnou žurnalistiku, což je předpoklad dobře fungující demokracie. „Už tu dávno nejde jenom o svobodu, tady už jde o demokracii,“ řekl.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1