Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš chtěl europarlament poučit o budoucnosti EU. Nic z toho není, lednový projev je zrušený

Babiš chtěl europarlament poučit o budoucnosti EU. Nic z toho není, lednový projev je zrušený

Premiér Andrej Babiš v lednu oproti očekávání nevystoupí na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. INFO.CZ to na místě zjistilo od zdrojů obeznámených se situací.

Babiš měl podle původních informací v lednu promluvit k europoslancům ohledně stavu a budoucnosti EU. Tuto informaci před časem zveřejnil deník Aktuálně.cz s odkazem na program schůze europoslanců.

Nabízelo se, že by předseda vlády svůj projev cílil především na nadcházející evropské volby, jež se někteří unijní politici snaží interpretovat jako hlasování, které se bude točit ryze kolem migrace a které citelněji promění rozložení politických sil v Evropě. Někteří zákonodárci ovšem avizovali, že by rádi slyšeli komplexnější a dlouhodobější vizi.

Právě migrace je ale u Babiše v posledních týdnech nejakcentovanějším tématem. V rámci evropské osmadvacítky se vyprofiloval jako jeden z nejaktivnějších zastánců nejtvrdší politiky nulové tolerance a odmítá přijímání jakýchkoli běženců. Česko se na zmírnění migrační krize podílí finanční pomocí v zahraničí.

Případný náhradní termín premiérova vystoupení v Evropském parlamentu zatím známý není. Vyjádření Úřadu vlády INFO.CZ zjišťuje.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867