Články odjinud

Babiš chtěl europarlament poučit o budoucnosti EU. Nic z toho není, lednový projev je zrušený

Babiš chtěl europarlament poučit o budoucnosti EU. Nic z toho není, lednový projev je zrušený

Premiér Andrej Babiš v lednu oproti očekávání nevystoupí na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. INFO.CZ to na místě zjistilo od zdrojů obeznámených se situací.

Babiš měl podle původních informací v lednu promluvit k europoslancům ohledně stavu a budoucnosti EU. Tuto informaci před časem zveřejnil deník Aktuálně.cz s odkazem na program schůze europoslanců.

Nabízelo se, že by předseda vlády svůj projev cílil především na nadcházející evropské volby, jež se někteří unijní politici snaží interpretovat jako hlasování, které se bude točit ryze kolem migrace a které citelněji promění rozložení politických sil v Evropě. Někteří zákonodárci ovšem avizovali, že by rádi slyšeli komplexnější a dlouhodobější vizi.

Právě migrace je ale u Babiše v posledních týdnech nejakcentovanějším tématem. V rámci evropské osmadvacítky se vyprofiloval jako jeden z nejaktivnějších zastánců nejtvrdší politiky nulové tolerance a odmítá přijímání jakýchkoli běženců. Česko se na zmírnění migrační krize podílí finanční pomocí v zahraničí.

Případný náhradní termín premiérova vystoupení v Evropském parlamentu zatím známý není. Vyjádření Úřadu vlády INFO.CZ zjišťuje.

 

Články odjinud