Babiš chtěl europarlament poučit o budoucnosti EU. Nic z toho není, lednový projev je zrušený | info.cz

Články odjinud

Babiš chtěl europarlament poučit o budoucnosti EU. Nic z toho není, lednový projev je zrušený

Premiér Andrej Babiš v lednu oproti očekávání nevystoupí na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. INFO.CZ to na místě zjistilo od zdrojů obeznámených se situací.

Babiš měl podle původních informací v lednu promluvit k europoslancům ohledně stavu a budoucnosti EU. Tuto informaci před časem zveřejnil deník Aktuálně.cz s odkazem na program schůze europoslanců.

Nabízelo se, že by předseda vlády svůj projev cílil především na nadcházející evropské volby, jež se někteří unijní politici snaží interpretovat jako hlasování, které se bude točit ryze kolem migrace a které citelněji promění rozložení politických sil v Evropě. Někteří zákonodárci ovšem avizovali, že by rádi slyšeli komplexnější a dlouhodobější vizi.

Právě migrace je ale u Babiše v posledních týdnech nejakcentovanějším tématem. V rámci evropské osmadvacítky se vyprofiloval jako jeden z nejaktivnějších zastánců nejtvrdší politiky nulové tolerance a odmítá přijímání jakýchkoli běženců. Česko se na zmírnění migrační krize podílí finanční pomocí v zahraničí.

Případný náhradní termín premiérova vystoupení v Evropském parlamentu zatím známý není. Vyjádření Úřadu vlády INFO.CZ zjišťuje.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud