Babiš má novou tajemnici pro Evropu. Čechy chce nadchnout pro „mimořádnou EU“ | info.cz

Články odjinud

Babiš má novou tajemnici pro Evropu. Čechy chce nadchnout pro „mimořádnou EU“

Babiš má novou tajemnici pro Evropu. Čechy chce nadchnout pro „mimořádnou EU“
 

Místo státního tajemníka pro Evropskou unii bude od 1. února zastávat Milena Hrdinková. Na úřad vlády přichází z ministerstva financí. Předseda vlády po zasedání kabinetu novinářům řekl, že do výběrového řízení se přihlásili dva zájemci, jeden z nich ale nesplnil kvalifikační předpoklady. Hrdinková nahradí Aleše Chmelaře (ČSSD), který loni v září z funkce odešel, podle médií kvůli sporům s premiérem. Nyní je náměstkem ministra zahraničí. Hrdinková se chce zaměřit na servis pro premiéra a na pozitivní obraz evropské agendy.

"V první řadě musím garantovat perfektní servis pro předsedu vlády v jeho roli nejvyššího zástupce České republiky ve strukturách EU a člena Evropské rady. Je třeba budovat kvalitní a produktivní vztahy s protějšky z ostatních států i institucí EU a nabízet součinnost ostatním resortům při řešení vzájemně se překrývajících agend tak, aby pozice ČR byly vždy souladné, konsistentní a srozumitelné," uvedla podle tiskové zprávy úřadu vlády Hrdinková. Za velmi důležitou považuje také "práci na pozitivní komunikaci o evropské agendě".

"Chtěla bych, aby všichni vnímali EU jako mimořádný projekt, jehož máme čest být součástí a na jehož úspěchu bychom se měli v co největší míře aktivně podílet," uvedla.

Hrdinková byla do loňského roku ředitelkou kabinetu na ministerstvu financí, kde působila i v době, kdy byl ministrem financí Babiš. Jeho nástupkyně Alena Schillerová (ANO) její funkci při reorganizaci zrušila.

Hrdinková nastoupila na ministerstvo financí v roce 1998 a věnovala se mimo jiné i systému přenesené daňové povinnosti známému jako reverse charge. Několik let strávila v Evropské komisi na generálním ředitelství pro daně a cla.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud