Bavorsko chce zdvojnásobit počet policistů na hranicích. Dostanou mobilní skenery otisků i drony | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bavorsko chce zdvojnásobit počet policistů na hranicích. Dostanou mobilní skenery otisků i drony

Bavorsko chce zdvojnásobit počet policistů na hranicích. Dostanou mobilní skenery otisků i drony

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann chce zdvojnásobit počet policistů hlídajících bavorské hranice ze současných 500 na 1000. Bavorská pohraniční policie přitom bude mít svou vlastní centrálu, kterou bude nově vznikající ředitelství pohraniční policie v Pasově, potvrdil dnes politik Křesťanskosociální unie (CSU) v Erlangenu.

Nová policejní centrála by měla být v Pasově slavnostně otevřena 2. července. Zpočátku jí má být podřízeno 500 příslušníků zásahových jednotek, kteří jsou u hranic nasazováni už nyní. Do roku 2023 má být jejich počet ročně navyšován vždy o stovku. "Rozložíme personální posilování na příštích pět let," vysvětlil Herrmann.

Policisté, kteří budou vykonávat službu přímo na hranicích nebo v jejich blízkosti, přitom mají být vybaveni nejmodernější technikou. "Pohraniční policie dostane terénní vozidla. Hlídkové vozy budou vybaveny mobilními skenery otisků prstů a drony, které budou létat kolem hranice," uvedl ministr vlády Bavorska, které sousedí i s Českou republikou.

Skenery pro otisky prstů mají mimo jiné umožnit identifikaci osob ilegálně překračujících hranici pokud možno rovnou na místě.

Bavorská vláda už v březnu oznámila, že vybuduje vlastní pohraniční policii a azylový úřad a že ke kontrole pohraničí chce využívat i drony.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.