Články odjinud

Bavorsko chce zdvojnásobit počet policistů na hranicích. Dostanou mobilní skenery otisků i drony

Bavorsko chce zdvojnásobit počet policistů na hranicích. Dostanou mobilní skenery otisků i drony

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann chce zdvojnásobit počet policistů hlídajících bavorské hranice ze současných 500 na 1000. Bavorská pohraniční policie přitom bude mít svou vlastní centrálu, kterou bude nově vznikající ředitelství pohraniční policie v Pasově, potvrdil dnes politik Křesťanskosociální unie (CSU) v Erlangenu.

Nová policejní centrála by měla být v Pasově slavnostně otevřena 2. července. Zpočátku jí má být podřízeno 500 příslušníků zásahových jednotek, kteří jsou u hranic nasazováni už nyní. Do roku 2023 má být jejich počet ročně navyšován vždy o stovku. "Rozložíme personální posilování na příštích pět let," vysvětlil Herrmann.

Policisté, kteří budou vykonávat službu přímo na hranicích nebo v jejich blízkosti, přitom mají být vybaveni nejmodernější technikou. "Pohraniční policie dostane terénní vozidla. Hlídkové vozy budou vybaveny mobilními skenery otisků prstů a drony, které budou létat kolem hranice," uvedl ministr vlády Bavorska, které sousedí i s Českou republikou.

Skenery pro otisky prstů mají mimo jiné umožnit identifikaci osob ilegálně překračujících hranici pokud možno rovnou na místě.

Bavorská vláda už v březnu oznámila, že vybuduje vlastní pohraniční policii a azylový úřad a že ke kontrole pohraničí chce využívat i drony.

 

Články odjinud