Británie může počítat v kauze Skripala se solidaritu EU, tvrdí Dombrovskis | info.cz

Články odjinud

Británie může počítat v kauze Skripala se solidaritu EU, tvrdí Dombrovskis

V případu dvojitého agenta může Británie počítat se solidaritou EU, řekl místopředseda Evropské komise pro euro a sociální dialog Valdis Dombrovskis. Británie z útoku viní Moskvu, ta to popírá.

Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí uvedla, že za pokus o vraždu Skripala a jeho dcery nervovou látkou je s velkou pravděpodobností odpovědné Rusko. Podobně se vyjádřil i americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Moskva obvinění odmítla.

"Jsme velmi znepokojeni situací a britskými zjištěními a samozřejmě Británie může v tomto ohledu počítat se solidaritou EU," prohlásil Dombrovskis při ranním příchodu na jednání ministrů financí zemí bloku.

Mayová dala v pondělí Moskvě čas do středy, aby případ věrohodně vysvětlila, jinak bude Londýn záležitost považovat za nezákonné užití síly na britském území.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud