Babišova slova o nepřijímání uprchlíků jsou v EU vnímána problematicky, upozorňuje eurokomisařka Jourová | info.cz

Články odjinud

Babišova slova o nepřijímání uprchlíků jsou v EU vnímána problematicky, upozorňuje eurokomisařka Jourová

Babišova slova o nepřijímání uprchlíků jsou v EU vnímána problematicky, upozorňuje eurokomisařka Jourová
 

„Proč bychom je přijímali? Máme sirotky i u nás, které musíme připravit na vstup do života“ – těmito slovy premiér Andrej Babiš v týdnu rezolutně odmítl přijetí 50 mladistvých ze Sýrie, o kterém se diskutuje na základě iniciativy lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové. Ministerský předseda si za svá slova vysloužil i kritiku, což se mu v otázce migrace a uprchlíků rozhodně nestalo poprvé. Na jeho politiku nulové tolerance běženců reagovala v rozhovoru pro Blesk Zprávy eurokomisařka Věra Jourová. Uvedla, že Babišovy postoje jsou problematické mimo jiné s ohledem na mezinárodní právo. Jím navrhované „řešení“ migrace do Evropy podle ní není nic nového a v evropské politice se s podobnými návrhy už delší dobu pracuje. Podívejte se níže na celý rozhovor.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud