Centrum Bruselu zaplavila česká a slovenská móda. Ve slavné tržnici jsou k vidění šperky i doplňky | info.cz

Články odjinud

Centrum Bruselu zaplavila česká a slovenská móda. Ve slavné tržnici jsou k vidění šperky i doplňky

Hlavní město Belgie a také centrum unijních institucí je od pátku svědkem velké módní přehlídky, která přinesla do populárních secesních prostorů bývalé bruselské tržnice Halles St. Géry české a slovenské designéry. V rámci Czech & Slovak Fashion Festivalu, který potrvá až do neděle, proběhnou také různé workshopy a setkání s belgickými módními profesionály. Organizátoři očekávají vysokou návštěvnost.

„Jde o dosud zatím zdaleka největší přehlídku současné české a slovenské módy v Bruselu,“ říká pro INFO.CZ ředitelka Českého centra Brusel, které je hlavním organizátorem akce, Jitka Pánek Jurková. „Přivezli jsme do Bruselu 14 českých designových značek a čtyři slovenské. Máme i dva belgické hosty. Předpokládáme návštěvy stovek až tisíců lidí,“ pokračuje v rozhovoru.

Slavné secesní prostory bývalé tržnice Halles St. Géry, která se nachází v samém centru Bruselu, se o tomto víkendu promění ve velkou přehlídku české a slovenské módy. Široká veřejnost tak bude mít možnost se seznámit se současnou dámskou i pánskou nezávislou tvorbou. K vidění budou také originální šperky, kvalitní doplňky nebo ukázky produktového designu.

„Pro současný český a slovenský design je charakteristické kvalitní řemeslné zpracování, využití tradičních textilních technik a zároveň hravost, trocha provokace, minimalistická estetika a v poslední době i zapojení upcyclingu,“ říká k přehlídce kurátorka Darina Zavadilová.

Kromě módy se návštěvníci marketu budou moct zúčastnit workshopu zaměřeného právě na upcycling, který povedou tři designéři. Jeho podstatou je přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové materiály či produkty lepší kvality.

Akce ve slavné bruselské budově myslí i na designéry. Ve spolupráci s belgickým fashion councilem MAD vznikl industry program, který umožní českým designérům diskutovat se svými belgickými protějšky a setkat se s místními buyery. Hostem marketu jsou dvě mladé belgické značky.

„Jde o akci, která český design přinese do širokého povědomí. Halles St. Géry jsou mimořádně populární prostor zejména mezi mladými lidmi, o víkendu jich sem chodí i několik tisíc,“ říká Pánek Jurková. „Máme také radost z velké reklamní kampaně, která vznikla ve spolupráci s městem Brusel – v centru teď můžete vidět velké bannery s pestrými klobouky Sofye Samarevy zvoucími na akci,“ dodává ředitelka Českého centra Brusel.

Mezi zastoupenými designéry jsou k vidění značky Braasi Industry, Eva Růžičková, Fakticky, Hugo chodí bos, Love?, Mongol, Natálie Vencovská, PBG, Sistersconspiracy, Sofya Samareva, Soolista, Studio Muck, Tereza Rosalie Kladošová, Stepankova & Kladosová nebo Theó.

Slovenské designéry reprezentuje Lenka Sršňová, Minka, Puojd a We are not sisters. Belgii pak Feliae a Alexa Fairchild.

Více informací lze najít na facebookové stránce Czech & Slovak Fashion Festival.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud