Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Centrum Bruselu zaplavila česká a slovenská móda. Ve slavné tržnici jsou k vidění šperky i doplňky

Centrum Bruselu zaplavila česká a slovenská móda. Ve slavné tržnici jsou k vidění šperky i doplňky

Hlavní město Belgie a také centrum unijních institucí je od pátku svědkem velké módní přehlídky, která přinesla do populárních secesních prostorů bývalé bruselské tržnice Halles St. Géry české a slovenské designéry. V rámci Czech & Slovak Fashion Festivalu, který potrvá až do neděle, proběhnou také různé workshopy a setkání s belgickými módními profesionály. Organizátoři očekávají vysokou návštěvnost.

„Jde o dosud zatím zdaleka největší přehlídku současné české a slovenské módy v Bruselu,“ říká pro INFO.CZ ředitelka Českého centra Brusel, které je hlavním organizátorem akce, Jitka Pánek Jurková. „Přivezli jsme do Bruselu 14 českých designových značek a čtyři slovenské. Máme i dva belgické hosty. Předpokládáme návštěvy stovek až tisíců lidí,“ pokračuje v rozhovoru.

Slavné secesní prostory bývalé tržnice Halles St. Géry, která se nachází v samém centru Bruselu, se o tomto víkendu promění ve velkou přehlídku české a slovenské módy. Široká veřejnost tak bude mít možnost se seznámit se současnou dámskou i pánskou nezávislou tvorbou. K vidění budou také originální šperky, kvalitní doplňky nebo ukázky produktového designu.

„Pro současný český a slovenský design je charakteristické kvalitní řemeslné zpracování, využití tradičních textilních technik a zároveň hravost, trocha provokace, minimalistická estetika a v poslední době i zapojení upcyclingu,“ říká k přehlídce kurátorka Darina Zavadilová.

Kromě módy se návštěvníci marketu budou moct zúčastnit workshopu zaměřeného právě na upcycling, který povedou tři designéři. Jeho podstatou je přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové materiály či produkty lepší kvality.

Akce ve slavné bruselské budově myslí i na designéry. Ve spolupráci s belgickým fashion councilem MAD vznikl industry program, který umožní českým designérům diskutovat se svými belgickými protějšky a setkat se s místními buyery. Hostem marketu jsou dvě mladé belgické značky.

„Jde o akci, která český design přinese do širokého povědomí. Halles St. Géry jsou mimořádně populární prostor zejména mezi mladými lidmi, o víkendu jich sem chodí i několik tisíc,“ říká Pánek Jurková. „Máme také radost z velké reklamní kampaně, která vznikla ve spolupráci s městem Brusel – v centru teď můžete vidět velké bannery s pestrými klobouky Sofye Samarevy zvoucími na akci,“ dodává ředitelka Českého centra Brusel.

Mezi zastoupenými designéry jsou k vidění značky Braasi Industry, Eva Růžičková, Fakticky, Hugo chodí bos, Love?, Mongol, Natálie Vencovská, PBG, Sistersconspiracy, Sofya Samareva, Soolista, Studio Muck, Tereza Rosalie Kladošová, Stepankova & Kladosová nebo Theó.

Slovenské designéry reprezentuje Lenka Sršňová, Minka, Puojd a We are not sisters. Belgii pak Feliae a Alexa Fairchild.

Více informací lze najít na facebookové stránce Czech & Slovak Fashion Festival.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1