Info.cz se zaměří na Čechy pracující v Bruselu. Je jich několik tisíc, přesto se o nich nemluví | info.cz

Články odjinud

Info.cz se zaměří na Čechy pracující v Bruselu. Je jich několik tisíc, přesto se o nich nemluví

Na první pohled jde o neviditelné úředníky a diplomaty, kteří se rozhodli odejít pracovat do vzdálených institucí. Ve skutečnosti ale na svých pozicích odvádějí kus práce, o které se ale příliš neví, protože se o ní jednoduše v médiích nepíše. Redakce INFO.CZ to chce změnit a Čechům v Bruselu, tedy politikům, úředníkům a diplomatům, bude pravidelně věnovat své texty. 

„Češi v Bruselu“ – to nejsou jen europoslanci a členové Evropské komise, tedy osoby, které se celkem často objevují na stránkách novin nebo v televizních diskusních pořadech, a veřejnost je tím pádem zná. Patří k nim i tisícovky zaměstnanců unijních institucí, kteří pracují na přípravě legislativy, nebo diplomaté, kteří ji pomáhají vyjednávat.

Jejich práce je důležitá, ale často ve změti hlavních zpráv, které se na nás z bruselských institucí každý den valí, zapadne. Kde všude Čechy najdeme? Jak konkrétně vypadá jejich práce a čím je přínosná? Kdo z nich je nejvlivnější? Má Česko strategii, jak podporovat Čechy v institucích EU a ví, jak je do nich dostávat? I o tom všem si přečtete v nové rubrice.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud