Drama ve vlaku v Německu: Muž nožem napadl cestujícího, policie útočníka zastřelila | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama ve vlaku v Německu: Muž nožem napadl cestujícího, policie útočníka zastřelila

Drama ve vlaku v Německu: Muž nožem napadl cestujícího, policie útočníka zastřelila

Nejméně jednoho těžce zraněného si vyžádal večerní útok nožem ve vlaku směřujícím do severoněmeckého Flensburgu. Napsal to server listu Bild, podle něhož útočníka posléze zastřelila policie. Nádraží přístavního města, které leží u hranic s Dánskem, je nyní uzavřeno.

Server uvedl, že útok nožem ve vlaku z Hamburku přišel po hádce dvojice cestujících a skončil těžkým zraněním jednoho z nich. Když vlak po 19:00 dorazil do Flensburgu, nastoupili do něj dva strážci zákona. Útočník se pokusil policistku napadnout, a její kolega ho proto zastřelil.

Příčina útoku není známa. Na místě nyní zasahuje množství policistů se samopaly, kteří nádraží i širší okolí zcela uzavřeli.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.