EU má svého „prvního psa“. Juncker adoptoval křížence teriéra | info.cz

Články odjinud

EU má svého „prvního psa“. Juncker adoptoval křížence teriéra

Evropská unie se dočkala svého „prvního psa“. Je jím černobílý kříženec teriéra, kterého před několika dny adoptoval z bavorského útulku předseda Evropské unie Jean-Claude Juncker. Informoval o tom internetový portál donaukurier.de.

Ročního psa jménem Peluso si Juncker se svou manželkou Christiane vyzvedli u spolku Hunde ohne Lobby (Psi nemající lobby) ve Vilsecku asi 50 kilometrů od Rozvadova. Organizace se specializuje na záchranu psů ze španělských záchytných stanic. Tam jsou podle Hunde ohne Lobby usmrcováni psi nalezení na ulicích nebo takoví, kterých se jejich majitelé chtějí zbavit. Německý spolek je zachraňuje a nabízí adoptivním páníčkům.

Junckerovi podle internetového portálu Bavorského rozhlasu přejmenovali Pelusa na Carusa. Prý se u nich doma v Lucembursku už zabydlel. Zástupci spolku si váží skutečnosti, že se předseda Evropské komise s manželkou vydali na cestu dlouhou 530 kilometrů, aby si od nich psa převzali. Prý se k této organizaci dostali na doporučení.

„Juncker má nového psa?“ ptá se jistý uživatel twitteru, který ke svému záznamu umístil fotografii bernardýna se soudkem na krku. Zajímá ho, zda „je to tento pašák, který je v pohotovosti, aby přispěchal na pomoc Junckerovi v případě naléhavé potřeby během vyjednávání o brexitu trvajících dlouho do noci.“

Donaukurier připomíná, že na jaře bude mít Juncker na svého nového čtyřnohého kamaráda více času než nyní. O funkci šéfa Evropské komise už se znovu ucházet nebude. Juncker už se v minulosti ujal psa z Řecka, pojmenoval ho Plato.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud