Evropská unie rozšířila sankční seznam kvůli jadernému programu KLDR o další čtyři osoby | info.cz

Články odjinud

Evropská unie rozšířila sankční seznam kvůli jadernému programu KLDR o další čtyři osoby

Evropská unie dnes na další čtyři osoby rozšířila své sankce, které zavedla kvůli severokorejským programům jaderných zbraní, balistických raket a zbraní hromadného ničení. Informovaly o tom členské země bloku. Celkem tak má nyní cesty do EU zakázané a majetek v Evropě zmrazený 59 osob. Kromě toho EU v rámci vlastního režimu sankcí zmrazila majetek devíti subjektů.

Unie také uplatnila veškeré příslušné rezoluce Rady bezpečnosti OSN, kterými se uvalují sankce na 80 osob a 75 subjektů nyní zařazených na sankční seznam OSN.

Sankce vůči KLDR jsou nejpřísnější, jaké unie uplatňuje vůči jednotlivé zemi. Zástupci bloku opakovaně zdůrazňují, že cílem je především pobídnout Pchjongjang ke smysluplnému dialogu se světovým společenstvím.

Opatření byla přijata v reakci na severokorejské kroky související s vývojem jaderných zbraní a balistických raket, které jsou v rozporu s řadou rezolucí Rady bezpečnosti OSN. Unijní sankční režim má doplnit a posílit opatření světové organizace.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud