Francouzská ministryně bude hájit Evropskou unii v divadelním představení. Čeká ji soudní proces | info.cz

Články odjinud

Francouzská ministryně bude hájit Evropskou unii v divadelním představení. Čeká ji soudní proces

Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová si zahraje v interaktivním divadelním představení, informovala agentura AFP. Objeví se improvizovaném soudním procesu v roli svědkyně, která má obhajovat přednosti Evropské unie. Profesionální herci budou představovat soudce a prokurátora, publikum poslouží jako porota, která vydá v závěru hlasováním svůj konečný verdikt.

Akce je součástí projektu "občanských konzultací" prezidenta Emmanuela Macrona, který se snaží co nejširšímu publiku přiblížit závažná politická témata považovaná za příliš odtažitá a nesrozumitelná. Chápání fungování Evropské unie má nyní nejvyšší prioritu s ohledem na blížící se volby do Evropského parlamentu, které budou příští rok. Snahou je zvýšit zájem o tyto volby, které ve Francii podobně jako v jiných zemích EU provází spíše nízká voličská účast.

Ministryně Loiseauová má s přednáškami o EU široké zkušenosti. V poslední době jich podnikla již tři desítky. Hravá forma divadelního představení tuto osvětu posouvá podle ministerstva pro evropské záležitosti o krok dál. Akce se uskuteční v pondělí.

Podle ministerstva je na programu ve Francii na 300 podobných "občanských konzultací".

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud