Itálie a boj s migrací: Poskytne Libyi 12 hlídkových lodí, věří, že to omezí proud uprchlíků | info.cz

Články odjinud

Itálie a boj s migrací: Poskytne Libyi 12 hlídkových lodí, věří, že to omezí proud uprchlíků

Italská vláda se rozhodla v pondělí večer poskytnout 12 hlídkových lodí libyjské pobřežní stráži, aby jí pomohla snadněji zasahovat proti pokusům migrantů dostat se do Itálie z libyjského pobřeží. Informovala o tom dnes agentura AFP. Vláda uvedla, že chce posílit provozní kapacitu libyjské pobřežní stráže, aby dokázala zvládnout „dynamiku migračních fenoménů“.

„Prioritou je boj proti obchodu s lidmi, zajištění ochrany lidských životů na moři a zastavení migračního tlaku,“ píše se dále ve vládním komuniké.

Není jasné, zda Itálie lodě daruje, nebo jen zapůjčí. Italský kabinet každopádně slíbil, že zajistí pro letošek údržbu lodí a výcvik libyjským posádkám, které na nich budou sloužit.

Podle italského ministerstva dopravy a infrastruktury, pod které spadají italské pobřežní hlídky, vyjdou celkové náklady na tuto podporu asi na 2,5 milionu eur (přes 65 milionů Kč).

Infografika - uprchlíci ve světě

Příliv migrantů do Evropy zaznamenal vrchol v roce 2015, kdy podle údajů Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dorazilo více než 1,1 milionu lidí. Většina z nich zamířila do Německa. Loni jich bylo 185.000 a v první polovině letošního roku kolem 50.000.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud