Články odjinud

Italská policie zatkla manažery z center pro uprchlíky. Čelí podezření z podvodů

Italská policie zatkla manažery z center pro uprchlíky. Čelí podezření z podvodů

Italská policie dnes v provincii jižně od Říma zatkla šest manažerů z center pro uprchlíky, kteří jsou podezřelí mimo jiné z podvodů a ze špatného zacházení s migranty. Informovala o tom agentura ANSA. Itálie se v posledních dvou letech potýká s masovým přílivem migrantů z Afriky a uprchlická centra jsou často přeplněná.

Italská policie dnes zatýkala v provincii Latina, která leží ve stejném regionu jako hlavní město Řím. Šest zadržených pracovalo pro neziskové organizace, které spravují přijímací centra pro žadatele o azyl.

Agentura ANSA uvedla, že zadržení podle policie špatně zacházeli s migranty, kteří v přeplněných uprchlických centrech žili v chabých hygienických podmínkách. Inspekce také zjistila podvody při zásobování těchto center a manipulace s rozdělováním registrací migrantů.

Itálie se stala v posledních dvou letech hlavní vstupní branou migrantů z Afriky a Blízkého východu do Evropy, když země EU v roce 2016 uzavřely takzvanou balkánskou trasu přes Řecko. Nově vzniklá vláda, v níž je zastoupena i protiimigrační strana Liga, chce příliv migrantů omezit.

Od začátku letošního roku k dnešnímu dni připlulo do Itálie přes Středozemní moře na 16.330 migrantů z Afriky, loni to bylo 119.370 lidí a v roce 2016 dokonce 181.440, uvádí statistika Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud