Jakou cenu měl život novináře Kuciaka a jeho snoubenky? Policie zná částku, mají i zbraň | info.cz

Články odjinud

Jakou cenu měl život novináře Kuciaka a jeho snoubenky? Policie zná částku, mají i zbraň

Objednavatel vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky zaplatil zhruba 70.000 eur v hotovosti (asi 1,8 milionu korun) a zbytek tvořilo odpuštění dluhu v celkové hodnotě 20.000 eur (zhruba 500.000 korun). Na tiskové konferenci to řekl dozorový státní zástupce Jaromír Čižnár. Podle něj existuje předpoklad, že se celý případ podaří dotáhnout do konce, protože existuje dostatek důkazů

Podle Čižnára s vyšetřovateli spolupracuje i jeden ze zatčených, konkrétně Zoltán Andruskó, který měl při vraždě pomáhat. "Rozhodl se akceptovat situaci, v níž se ocitl, a byl vstřícnější," uvedl státní zástupce. Podle něj jsou důkazy proti obviněným velmi silné, přesto se Čižnár snažil krotit optimismus. "Zatím jsme ale pořád jen ve stádiu obvinění," dodal. 

Podle ředitele slovenské Národní protizločinecké jednotky Branislava Zuriana policisté na při zatýkání zajistili zbraně, auta a mobil, který byl použitý při vraždě Kuciaka a jeho snoubenky. "Zajistili i náboj s individuálními shodami po zásobníku, který byl použitý přímo při zločinu," doplnil.

 

Riaditeľ Národnej protizločineckej jednotky Branislav Zurian o vyšetrovaní vraždy Kuciaka: Na mieste činu boli zaistené zbrane, autá a mobil, ktorý bol použitý pri zločine. Zaistili aj náboj s individuálnymi zhodami po zásobníku, ktorý bol použitý priamo pri zločine.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud