KLDR se musí jaderných zbraní zbavit prokazatelně, vzkazuje šéfka unijní diplomacie. Konec testů vítá | info.cz

Články odjinud

KLDR se musí jaderných zbraní zbavit prokazatelně, vzkazuje šéfka unijní diplomacie. Konec testů vítá

Oznámení o zastavení jaderných a raketových testů KLDR označila šéfka diplomacie Evropské unie Federica Mogheriniová za pozitivní krok, Pchjongjang vyzvala k "nezvratné denuklearizaci". Informovala o tom agentura Reuters.

Severokorejské rozhodnutí je "pozitivní, dlouho očekávaný krok na cestě, která musí vést k celkové, ověřitelné a nezvratné denuklearizaci," uvedla Mogheriniová v prohlášení.

Pchjongjang dnes oznámil, že KLDR s okamžitou platností zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země. Rozhodnutí už ocenily Spojené státy, Jižní Korea, Čína a Rusko. Japonsko zemi ale také vyzvalo, aby se zbavila jaderných zbraní.

KLDR: jak vznikl hrozivý režim a proč se (ne)bát jaderného konfliktu autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud