Články odjinud

KLDR se musí jaderných zbraní zbavit prokazatelně, vzkazuje šéfka unijní diplomacie. Konec testů vítá

KLDR se musí jaderných zbraní zbavit prokazatelně, vzkazuje šéfka unijní diplomacie. Konec testů vítá

Oznámení o zastavení jaderných a raketových testů KLDR označila šéfka diplomacie Evropské unie Federica Mogheriniová za pozitivní krok, Pchjongjang vyzvala k "nezvratné denuklearizaci". Informovala o tom agentura Reuters.

Severokorejské rozhodnutí je "pozitivní, dlouho očekávaný krok na cestě, která musí vést k celkové, ověřitelné a nezvratné denuklearizaci," uvedla Mogheriniová v prohlášení.

Pchjongjang dnes oznámil, že KLDR s okamžitou platností zastavuje jaderné a raketové testy a uzavře jadernou střelnici na severu země. Rozhodnutí už ocenily Spojené státy, Jižní Korea, Čína a Rusko. Japonsko zemi ale také vyzvalo, aby se zbavila jaderných zbraní.

1080p 720p 360p
KLDR: jak vznikl hrozivý režim a proč se (ne)bát jaderného konfliktu

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud