Články odjinud

Krajní pravice z AfD dostala před konferencí vyhazov z hotelů. Nehodlaly trpět xenofoby

Krajní pravice z AfD dostala před konferencí vyhazov z hotelů. Nehodlaly trpět xenofoby

Část členů krajně pravicové německé strany Alternativa pro Německo (AfD) narazila při pokusu sehnat ubytování před konferencí v Augsburgu. Dva tamní hoteliéři jim tři týdny před událostí zrušili rezervace. Mezi dotčenými jsou i čelní představitelé partaje.

Dva hotely Drei Mohren a Holiday Inn Express zrušily rezervaci členům AfD s odvoláním na obavy o bezpečnost a to, že hosté nejsou vítaní, jelikož nechtějí otevřenou společnost.

Zrušení pobytu se týká i šéfa strany Alexandera Gaulanda, předsedkyně klubu v Bundestagu Alice Weidelové či místopředsedkyně uskupení Beatrix von Storchové.

„Hosté, kteří jsou v rozporu s našimi hlavními hodnotami otevřené společnosti, byli odmítnuti i v minulosti,“ konstatoval výkonný ředitel společnosti Success Hotel Management, která provozuje Holiday Inn Express, Michael Friedrich pro list Die Welt.

AfD rozhodnutí považuje za skandál a zkoumá, jaké má právní možnosti se proti němu bránit. Není to poprvé, co se strana dostala do problémů s ubytováním. Loni jí Maritim hotel v Kolíně nad Rýnem zakázal vstup kvůli jeho kritice památníku holokaustu.

Gauland se navíc před pár dny stal terčem útoku, když mu během koupání v jezeře v Postupimi zloděj ukradl oblečení. Vykřikoval přitom, že „náckové žádné potěšení u vody nepotřebují“. Činili se i aktivisté, kteří před měsícem blokovali stranické ústředí v Berlíně obřími kostkami ledu. Symbolizovat měly chladný postoj k německým hodnotám.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud