Krajní pravice z AfD dostala před konferencí vyhazov z hotelů. Nehodlaly trpět xenofoby | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krajní pravice z AfD dostala před konferencí vyhazov z hotelů. Nehodlaly trpět xenofoby

Krajní pravice z AfD dostala před konferencí vyhazov z hotelů. Nehodlaly trpět xenofoby

Část členů krajně pravicové německé strany Alternativa pro Německo (AfD) narazila při pokusu sehnat ubytování před konferencí v Augsburgu. Dva tamní hoteliéři jim tři týdny před událostí zrušili rezervace. Mezi dotčenými jsou i čelní představitelé partaje.

Dva hotely Drei Mohren a Holiday Inn Express zrušily rezervaci členům AfD s odvoláním na obavy o bezpečnost a to, že hosté nejsou vítaní, jelikož nechtějí otevřenou společnost.

Zrušení pobytu se týká i šéfa strany Alexandera Gaulanda, předsedkyně klubu v Bundestagu Alice Weidelové či místopředsedkyně uskupení Beatrix von Storchové.

„Hosté, kteří jsou v rozporu s našimi hlavními hodnotami otevřené společnosti, byli odmítnuti i v minulosti,“ konstatoval výkonný ředitel společnosti Success Hotel Management, která provozuje Holiday Inn Express, Michael Friedrich pro list Die Welt.

AfD rozhodnutí považuje za skandál a zkoumá, jaké má právní možnosti se proti němu bránit. Není to poprvé, co se strana dostala do problémů s ubytováním. Loni jí Maritim hotel v Kolíně nad Rýnem zakázal vstup kvůli jeho kritice památníku holokaustu.

Gauland se navíc před pár dny stal terčem útoku, když mu během koupání v jezeře v Postupimi zloděj ukradl oblečení. Vykřikoval přitom, že „náckové žádné potěšení u vody nepotřebují“. Činili se i aktivisté, kteří před měsícem blokovali stranické ústředí v Berlíně obřími kostkami ledu. Symbolizovat měly chladný postoj k německým hodnotám.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.