Články odjinud

Maďarsko přitvrzuje: Bude trestat jakékoli podporování nelegální migrace

Maďarsko přitvrzuje: Bude trestat jakékoli podporování nelegální migrace

Maďarský parlement dnes schválil protiimigrační zákon, kterému se předzdívá Stop Soros. Norma zavádí tresty za jakékoli podporování nelegální migrace. Míří hlavně na nevládní organizace, které podporuje právě americký miliardář George Soros. Toho maďarský premiér Viktor Orbán viní z politického vměšování a z aktivní podpory masové imigrace do Evropy. 

Zákon mimo jiné uvaluje zvláštní 25procentní daň na organizace, které podporují migraci. Parlament, v němž má ústavní většinu koalice premiéra Orbána, schválil rovněž ústavní dodatek bránící příslušníkům "cizích populací" usadit se v Maďarsku.

Zákon kritizují mimo jiné Rada Evropy a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které ve společném posudku uvádějí, že zákon "kriminalizuje činnosti, které jsou zcela legitimní."

Maďarsko patří v rámci Evropské unie vedle Polska nebo Česka k nejhlasitějším kritikům přijímání žadatelů o azyl a dlouhodobě odmítá systém kvót upravujících přerozdělování žadatelů o azyl mezi jednotlivými členskými zeměmi EU.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud