Merkelová: Trumpova cla? Zavádění bariér není dobré pro nikoho, EU by měla být vyňata | info.cz

Články odjinud

Merkelová: Trumpova cla? Zavádění bariér není dobré pro nikoho, EU by měla být vyňata

Zavádění cel a dalších obchodních bariér není dobré pro nikoho, je přesvědčena německá kancléřka Angela Merkelová. Nejlepší by podle ní bylo, kdyby Evropská unie byla vyňata z opatření Spojených států, které počítají s novými cly na dovoz hliníku a oceli. Řekla to dnes v Mnichově po jednání s představiteli německého průmyslu. Zároveň se vyslovila pro další jednání s Washingtonem.

„Není to dobré, když teď budeme mít další cla. Má to vliv na hospodářství, a to nejen jedné země. My jsme přesvědčeni o tom, že to je nakonec nevýhodné pro všechny. Nikdo by v takové soutěži nezvítězil,“ vyjádřila své přesvědčení Merkelová.

Její vláda nadále jasně upřednostňuje multilaterální řešení a další odbourávání obchodních bariér. „To zdůrazníme v rozhovorech, že to je náš cíl, naše přání,“ podotkla. Evropa je podle ní připravena reagovat, ale přednost by teď měly dostat další rozhovory s USA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud