Na žádaném německém hřbitově docházejí místa. Zájemci si o ně musí na radnici losovat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na žádaném německém hřbitově docházejí místa. Zájemci si o ně musí na radnici losovat

Na žádaném německém hřbitově docházejí místa. Zájemci si o ně musí na radnici losovat

Německé alpské město Berchtesgaden spustí loterii o žádaná místa na místním hřbitově. O neobvyklém kroku radnice malebného města informovala agentura DPA. Do loterie bylo dáno 200 dodatečně vytvořených hrobových a urnových míst.

Poptávka po hrobových místech ve známém zimním středisku převyšuje nabídku. Město se proto rozhodlo, že o tyto žádané nemovitosti se bude losovat, což má zajistit jejich spravedlivé rozdělení. Prostor pro nové hroby byl vytvořen na místech těch už zrušených.

Ve středu se na losování v místním kongresovém centru očekává 280 zájemců, kteří si mezi sebou rozdělí 140 hrobových míst a 60 urnových hrobů.

Úřady musely v uplynulých letech kvůli nedostatku prostoru odmítat mnoho lidí, kteří doufali, že si zajistí místo posledního odpočinku na hřbitově založeném v 17. století.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.