Články odjinud

Na žádaném německém hřbitově docházejí místa. Zájemci si o ně musí na radnici losovat

Na žádaném německém hřbitově docházejí místa. Zájemci si o ně musí na radnici losovat

Německé alpské město Berchtesgaden spustí loterii o žádaná místa na místním hřbitově. O neobvyklém kroku radnice malebného města informovala agentura DPA. Do loterie bylo dáno 200 dodatečně vytvořených hrobových a urnových míst.

Poptávka po hrobových místech ve známém zimním středisku převyšuje nabídku. Město se proto rozhodlo, že o tyto žádané nemovitosti se bude losovat, což má zajistit jejich spravedlivé rozdělení. Prostor pro nové hroby byl vytvořen na místech těch už zrušených.

Ve středu se na losování v místním kongresovém centru očekává 280 zájemců, kteří si mezi sebou rozdělí 140 hrobových míst a 60 urnových hrobů.

Úřady musely v uplynulých letech kvůli nedostatku prostoru odmítat mnoho lidí, kteří doufali, že si zajistí místo posledního odpočinku na hřbitově založeném v 17. století.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud