Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Násilí v Londýně nebere konce. Na ulici zastřelili sedmnáctiletého chlapce

Násilí v Londýně nebere konce. Na ulici zastřelili sedmnáctiletého chlapce

Neznámý střelec zabil na jihu Londýna sedmnáctiletého chlapce, informovala dnes BBC. Policie případ vyšetřuje. 

Policie dostala hlášení o střelbě na Cooks Road v Southwark v sobotu krátce po šesté hodině odpolední místního času. Na místě našli postřeleného chlapce, kterého se však přes veškerou snahu záchranářů nepodařilo udržet při životě. 

Úřady dosud nikoho nezatkly a k incidentu zatím nesdělily žádné další podrobnosti. 

Podle Sky News po tomto krveprolití vystoupil na 60 počet lidí, kteří od začátku roku přišli v Londýně násilně o život. Naposledy v úterý neznámý střelec zabil na severozápadě města muže a druhého zranil.

Britská metropole se potýká s nárůstem vražd, předchozí oběti ale většinou umírali na pobodání. Policie vidí za alarmujícím trendem hlavně vyřizování účtů mezi gangy.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1