Násilí v Londýně nebere konce. Na ulici zastřelili sedmnáctiletého chlapce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Násilí v Londýně nebere konce. Na ulici zastřelili sedmnáctiletého chlapce

Násilí v Londýně nebere konce. Na ulici zastřelili sedmnáctiletého chlapce

Neznámý střelec zabil na jihu Londýna sedmnáctiletého chlapce, informovala dnes BBC. Policie případ vyšetřuje. 

Policie dostala hlášení o střelbě na Cooks Road v Southwark v sobotu krátce po šesté hodině odpolední místního času. Na místě našli postřeleného chlapce, kterého se však přes veškerou snahu záchranářů nepodařilo udržet při životě. 

Úřady dosud nikoho nezatkly a k incidentu zatím nesdělily žádné další podrobnosti. 

Podle Sky News po tomto krveprolití vystoupil na 60 počet lidí, kteří od začátku roku přišli v Londýně násilně o život. Naposledy v úterý neznámý střelec zabil na severozápadě města muže a druhého zranil.

Britská metropole se potýká s nárůstem vražd, předchozí oběti ale většinou umírali na pobodání. Policie vidí za alarmujícím trendem hlavně vyřizování účtů mezi gangy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.