Czexit, přijetí eura i uprchlické kvóty. Nová rubrika Názory nabídne komentáře k palčivým evropským tématům | info.cz

Články odjinud

Czexit, přijetí eura i uprchlické kvóty. Nová rubrika Názory nabídne komentáře k palčivým evropským tématům

Co si o budoucnosti evropské integrace myslí čeští politici? Jaký názor na jednání se Spojeným královstvím o brexitu mají naši europoslanci? Jak smýšlejí o přijetí eura v České republice zástupci tuzemského byznysu? Jaké dopady bude mít reforma ochrany osobních údajů na české podniky a co si o tom myslí spotřebitelé? To vše se dozvíte v nové podrubrice, kde budeme pravidelně zveřejňovat komentáře těch, kdo mají k chodu Evropské unie co říct. 

Důležité reformy Evropské unie, rozšíření eurozóny, vytváření společné obranné politiky nebo další postup v migrační krizi. To je jen úzký výběr témat, k nimž se na stránkách INFO.CZ budou pravidelně vyjadřovat politici, diplomaté, byznysmeni, úředníci nebo třeba představitelé akademické sféry – prostě a jednoduše všichni, kteří chtějí přispět do debaty o EU v Česku a někam ji posunout. Nebude to selanka – Evropská unie a její mechanismy si zaslouží stejně chvály jako kritiky. 

V příštích dnech se můžete těšit na komentáře od státního tajemníka Aleše Chmelaře, evropské komisařky pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a rovnost žen a mužů Věry Jourové nebo šéfa asociace malého a středního podnikání Karla Havlíčka. Další neméně zajímavé texty budou následovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud