Nedaleko Paříže zabíjel útočník s nožem, volal Alláhu akbar | info.cz

Články odjinud

Nedaleko Paříže zabíjel útočník s nožem, volal Alláhu akbar

Dvě osoby zahynuly a další byla vážně zraněna při dnešním útoku nožem v městečku Trappes nedaleko Paříže. Na twitteru to uvedl prefekt departementu Yvelines Jean-Jacques Brot. Policie útočníka zastřelila. K incidentu se prostřednictvím své propagandistické agentury přihlásila teroristická síť Islámský stát, tvrzení však ničím nedoložila. Podle agentury Reuters zemřely útočníkova matka a sestra.

Podle televize BFM-TV se útočník narodil v roce 1982 a před několika lety byl odsouzen za veřejné oslavování teroristického činu. Motiv jeho dnešní akce však zatím není jasný. BFM-TV uvedla, že nejpravděpodobnější se zdá být možnost, že za krveprolitím byla rodinná rozepře. Informaci, že oběťmi jsou matka a sestra útočníka, poskytl agentuře Reuters nejmenovaný zdroj z francouzského ministerstva vnitra.

„Alláhu akbar, jestli vstoupíte, všechny vás zabiju,“ křičel podle Le Parisien muž ozbrojený několika noži poté, co se zabarikádoval v jednom z domů. Když nakonec sám vyšel a pokračoval ve výhrůžkách, policie zahájila palbu.

Poté, co incident v Trappes skončil, požádala policie obyvatele městečka, aby se místu vyhýbali a usnadnili tak vyšetřování. Podle Reuters je Trappes s asi 30.000 obyvateli chudší lokalitou v obecně bohatším regionu západně od Paříže. Desítky radikalizovaných mladých lidí odsud údajně odešly bojovat do Sýrie.

Soustrast v souvislosti s dnešním incidentem na twitteru vyjádřil francouzský ministr vnitra Gérard Collomb, který také ocenil práci bezpečnostních složek. "Chtěl bych ocenit pořádkové složky za jejich mobilizaci a schopnost reakce. Již pracují na tom, aby osvětlily okolnosti tohoto dramatu," napsal Collomb.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud