Články odjinud

Němci začnou systematicky vracet migranty i do Španělska a Řecka. Dohody jsou na spadnutí

Němci začnou systematicky vracet migranty i do Španělska a Řecka. Dohody jsou na spadnutí

Berlín se domluvil s Aténami na uzavření dohody o vracení migrantů, kteří před příchodem do Německa požádali o azyl v jiné zemi Evropské unie. Podle agentury DPA to sdělila mluvčí ministerstva vnitra. Obdobnou dohodu už spolková vláda uzavřela minulý týden se Španělskem a další, s Itálií, je prý na dobré cestě.

"Tato dohoda (s Řeckem) je bezprostředně před uzavřením," uvedla mluvčí německého ministerstva vnitra. Dojednána podle ní byla ve čtvrtek večer. Dodala, že už zbývá jen jedna korespondence, žádné podrobnosti ale uvést nechtěla.

Rovněž jednání s Itálií o plánované migrační dohodě již "postoupila dost daleko", řekla také mluvčí. Rozhovory podle ní postoupily na ministerskou úroveň. "Vycházíme z toho, že takovéto ujednání (o vracení migrantů) bude dosaženo i s Itálií," dodala.

Kancléřka Angela Merkelová dala podle DPA najevo, že v případě nutnosti se do těchto jednání s italskou vládou zapojí.

Dohoda, kterou Berlín s Madridem uzavřel minulý týden v pondělí, vstoupila v platnost v sobotu. Předpokládá, že Německo může do 48 hodin vracet migranty, kteří už podali žádost o azyl ve Španělsku.

INFOGRAFIKA DNE: Migrace do EU v prvním pololetí roku 2018

Rovněž dohoda s Aténami se týká osob zadržených na rakousko-německých hranicích, které předtím už požádaly o azyl v Řecku. I tito lidé mohou být posláni zpět do 48 hodin.

Španělsko žádnou protislužbu oplátkou od Německa nepožadovalo. Itálie a Řecko však chtěly, aby Německo od nich přebíralo další příchozí migranty. Německý ministr vnitra Horst Seehofer to však odmítl s tím, že není možné, aby Německo nakonec přijímalo více migrantů, než jich pošle zpět.

720p 360p
Proč: Rasistická Itálie?

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud