Články odjinud

Německý migrační kompromis: Vládní strany se nedohodly, přesvědčování SPD bude pokračovat

Německý migrační kompromis: Vládní strany se nedohodly, přesvědčování SPD bude pokračovat

Jednání německých vládních stran o migračním kompromisu, na kterém se v pondělí dohodla kancléřka Angela Merkelová s ministrem vnitra Horstem Seehoferem, v úterý skončilo bez závěrů a pokračovat bude opět ve čtvrtek večer. Podle předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andreji Nahlesové se ale pokročilo, napsala agentura DPA. SPD je koaličním partnerem kancléřčiny Křesťanskodemokratické unie (CDU) a bavorské Křesťanskosociální unie (CSU), kterou vede Seehofer.

Úterní jednání koaličního výboru trvalo dvě a půl hodiny. Ačkoli představitelé vládních stran nedosáhli dohody, Nahlesová schůzku hodnotila jako přínosnou. Podobný názor zastával i sociálnědemokratický vicekancléř a ministr financí Olaf Scholz. Ten je přesvědčen, že koalice dosáhne dobrého a pragmatického ujednání, které bude v souladu se zákony.

„Vše je ještě ve vývoji a my jen potřebujeme trochu více času, abychom vše správně dokončili,“ řekl Scholz.

Podle DPA kladně o jednání koaličního výboru hovořila také unie sesterských stran CDU/CSU.

Těžiště koaličních debat se týká vybudování takzvaných tranzitních center na hranicích s Rakouskem, odkud bude Německo vracet migranty, kteří se již zaregistrovali v jiném členském státě Evropské unie. Právě zřízení těchto středisek se Merkelová dohodla se Seehoferem, což zažehnalo krizi v unii CDU/CSU, která ohrožovala budoucnost spolkové vlády.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud