Neohnu se, díky mně jste kancléřkou! Ministr vnitra vyslal Merkelové ostrý vzkaz, rozhodne se o jeho budoucnosti | info.cz

Články odjinud

Neohnu se, díky mně jste kancléřkou! Ministr vnitra vyslal Merkelové ostrý vzkaz, rozhodne se o jeho budoucnosti

Šéf bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) a zároveň německý ministr vnitra Horst Seehofer byl před dnešním jednání s kancléřkou Angelou Merkelovou očividně v bojovné náladě. Listu Süddeutsche Zeitung totiž řekl, že se nenechá propustit kancléřkou, která vede vládu jen díky němu. Seehofer o víkendu nabídl odstoupení z obou svých funkcí, konečné rozhodnutí ale chce učinit po dnešním jednání sesterských stran CSU a kancléřčiny Křesťanskodemokratická unie (CDU).

"Osoba, které jsem pomohl do sedla, mě vyhazuje," řekl Seehofer. Uvedl proto, že se nachází v situaci, která je pro něj nepředstavitelná.

V rozhovoru se Süddeutsche Zeitung nepůsobil Seehofer jako někdo, kdo je ochotný ke kompromisu. "Musel bych se ohnout, což ale nemůžu," uvedl. Položil si také otázku, zda může vést dále ministerský úřad, i když základní linie nesouhlasí s tou, kterou zastupuje.

Při stranické poradě CSU Seehofer v neděli podle zdrojů z jednání nastínil tři možné scénáře řešení krize. Buď ustoupí v otázce migrační politiky kancléřce Merkelové, nebo se jí postaví. To by vedlo k tomu, že by ho kancléřka zbavila funkce a vládní koalice by se mohla rozpadnout. Třetí možností je jeho demise, které prý dává přednost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud