Nesnesitelná vedra dál trápí Evropu. Ve Španělsku už mají druhou oběť | info.cz

Články odjinud

Nesnesitelná vedra dál trápí Evropu. Ve Španělsku už mají druhou oběť

Pokračující vedra, která zasahují velkou část Evropy, mají ve Španělsku již druhou oběť. V jihošpanělském regionu Murcia zemřel ve čtvrtek 78letý muž během práce na poli. Na jihu Pyrenejského poloostrova by dnes teploty měly podle meteorologů dosáhnout až 45 stupňů a o víkendu mohou vzrůst ještě výše.

Nebývale vysoké teploty panují v celé Evropě od Skandinávie po Řecko, vůbec nejvíce přitom ukazují teploměry ve Španělsku a Portugalsku. Zatímco ve čtvrtek bylo nejtepleji v jihošpanělské Andalusii, v jejíž metropoli Seville naměřili 41,7 stupně, dnes se na největší horko musí připravit lidé v Extremaduře na západě země, kde se očekává více než 44 stupňů.

Podle listu El Mundo mají letošní vedra již tragičtější bilanci než ta loňská, kdy kvůli vysokým teplotám skonal jeden člověk. Po dělníkovi, který zemřel při stavbě dálnice v Murcii, doplatil na přehřátí organismu i zemědělec pracující v témže regionu na svém poli. Zemřel v nemocnici, kam jej převezli v kritickém stavu.

Varování před vysokými teplotami vyhlásily úřady v řadě dalších zemí. V Itálii například platí i pro turisty hojně navštěvovaná města jako Benátky, Florencii či Milán. Italští meteorologové rovněž upozorňují na zvýšenou koncentraci přízemního ozonu v ovzduší, jež v některých městech překračuje hranici 200 mikrogramů na metr krychlový, která je již považována za smogový stav.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud