Články odjinud

Objednal si semena a vyrobil jedovatý ricin. Tunisan plánoval v Německu biologický útok

Objednal si semena a vyrobil jedovatý ricin. Tunisan plánoval v Německu biologický útok

Německé úřady jsou přesvědčeny o tom, že Tunisan, u něhož se před týdnem našel ricin, skutečně chystal bombový útok s touto vysoce jedovatou látkou. Jde o první takový případ v Německu.

„Byla tam už docela konkrétní příprava na takový čin,“ řekl rozhlasové stanici RBB-Inforadio šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch, který v této souvislosti hovoří o biologické bombě. „Existují k tomu na internetu příslušné návody, jak něco takového udělat, také od islamistických organizací. Podle nich tato osoba také postupovala,“ uvedl dále.

Kde přesně chtěl Tunisan zaútočit, zatím vyšetřovatelé nevědí. Zkoumají také, jestli měl nějaké komplice.

Německé tajné služby Sífovi Alláhovi H. přišly na stopu díky tipu ze zahraničí, když si na internetu objednal podezřelé chemikálie, které se dají využít pro přípravu bomby, a také nejméně 1000 semen rostliny, z níž se dá získat jedovatý ricin. Nejnovější informace vyšetřovatelů navíc hovoří o tom, že zřejmě objednal ještě daleko více těchto semen.

Tunisana, který jed vyráběl v Kolíně nad Rýnem v bytě, v němž žila i jeho žena a děti, zadržela policie 12. června. Nyní je ve vazbě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud