Články odjinud

Pegida opět na scéně: Krajní pravice v Drážďanech demonstrovala proti Merkelové. Táhni, křičeli na ni

Pegida opět na scéně: Krajní pravice v Drážďanech demonstrovala proti Merkelové. Táhni, křičeli na ni

Stovky krajně pravicových demonstrantů v Drážďanech protestovaly proti kancléřce Angele Merkelové při její dnešní návštěvě saské metropole. Navštívila tam regionální poslance za Křesťanskodemokratickou unii (CDU). Podle agentury DPA účastníci protestu, který svolalo protiimigrační hnutí Pegida, vyzývali šéfku německé vlády k rezignaci. V Drážďanech se však souběžně konala také manifestace na podporu političky.

Kancléřčina vstřícná politika z roku 2015 vyvolala v části německé společnosti odpor a loni dopomohla protiimigrační straně Alternativa pro Německo (AfD) ke vstupu do Spolkového sněmu, v němž je třetí nejsilnější stranou.

"Merkelová musí odejít" nebo "Táhni" skandovali dnes protestující při příjezdu kancléřky. Nedaleko od nich se shromáždili jejich odpůrci, ale žádné potyčky zatím nejsou hlášeny. Policie nezveřejnila odhady počtu účastníků obou akcí.

V Sasku se v září příštího roku uskuteční volby do zemského sněmu. Podle průzkumů by CDU měla opět zvítězit, ale na druhém místě by mohla skončit AfD.