Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Proč internetoví giganti prohráli bitvu o autorská práva? Špinavá kampaň rozlítila europoslance

Proč internetoví giganti prohráli bitvu o autorská práva? Špinavá kampaň rozlítila europoslance

Když Evropský parlament ve středu schválil reformu autorských práv v EU, největší údiv nevyvolal ani tak souhlas zákonodárců, ale spíš počet hlasů, které se zastáncům podařilo získat. Po hlasování vychází najevo, že technologická lobby hodně „přepískla“ vlastní kampaň. Ta jí přitom přinesla nejen záporné body v unijních institucích, ale nejspíš i vyšetřování.

Zdaleka největším překvapením pak je, že Google, Facebook a další giganti totálně prohráli hlasování o takzvaný článek 13. Ten přenáší zodpovědnost z uživatele na provozovatele internetových platforem v případě, že dojde k porušení autorských práv. Pro služby jako YouTube či Uložto to bude znamenat značné komplikace.

„Myslím si, že se to stalo kvůli spamovací kampani (technologické lobby). Mluvila jsem s některými kolegy a ti byli totálně rozčílení. Na ulicích totiž bylo maximálně 800 lidí, ale my už několik týdnů jen mažeme emaily,“ řekla na tiskové konferenci po hlasování německá europoslankyně Helga Trüpelová.

Trüpelová upozorňuje na rozdíl mezi počtem demonstrantů, které organizovali po celé EU Piráti, a počtem emailů, jimiž technologická lobby zásobovala europoslance. Socialistická europoslankyně Pervenche Beresová těsně před hlasováním uvedla, že mezi 8:00 a 12:00 obdržela 20.000 emailů, v nichž roboty generovaní uživatelé žádali, aby hlasovala proti reformě autorských práv.

Infografika: Duopol a příjmy z reklamyInfografika: Duopol a příjmy z reklamyautor: INFO.CZ

Spamování emailových schránek europoslanců navíc může internetovým gigantům přinést vyšetřování. V některých zemích jde totiž o trestný čin. Podle webu The Trichordist, který se zabývá ochranou autorských práv, kanadské úřady již spustily vyšetřování, které má odhalit viníka spamovací kampaně. Za ní podle všech indicií stojí nezisková organizace OpenMedia.org, kterou nejenom, že vedou bývalí zaměstnanci Googlu, ale internetový giganti ji i velmi pravděpodobně financují. Jde o takzvaný astroturfing, kdy se soukromé firmy schovávají za neziskové organizace.

Právě OpenMedia.org stojí v mnoha případech za vývojem webů, kde v podstatě stačí uvést jméno a software pak rozesílá robotem generované emaily zákonodárcům. Podobně to funguje i v případě telefonování. Důkazy, že kampaň byla ve skutečnosti vedená ze zámoří, kde Google a Facebook sídlí, přinesl opět web The Trichordist. Podle něj nejvíce tweetů s hashtagem #SaveYourInternet namířených proti reformě autorského práva bylo den před hlasováním publikováno ve dvě hodiny ráno středoevropského času.

Zhruba třetina provozu na stránce saveyourinternet.eu pak pocházela přímo ze Spojených států. Není přitom divu. Provozovatelem webu je lobbistická společnost N-Square, jejímž nejvýznamnějším klientem je právě Google.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1