První žena v čele Europolu. Šéfkou unijní policejní agentury bude Belgičanka De Bolleová | info.cz

Články odjinud

První žena v čele Europolu. Šéfkou unijní policejní agentury bude Belgičanka De Bolleová

Šéfkou Europolu se 1. května stane Belgičanka Catherine De Bolleová. Oznámila to dnes Rada Evropské unie. Bolleová bude podle agentury AFP první ženou v čele této unijní policejní agentury.

Dosavadní ředitelka belgické federální policie ve funkci vystřídá Brita Roba Wainwrighta. Europolu bude velet následující čtyři roky.

De Bolleovou do úřadu šéfky Europolu doporučili loni v prosinci velvyslanci zemí Evropské unie. Neuspěl tak bývalý český policejní prezident a stávající náměstek ředitele Europolu Oldřich Martinů, který měl o funkci také zájem.

Europol sídlí v nizozemském Haagu, jeho hlavním úkolem je podpora 28 zemí EU v boji proti mezinárodní kriminalitě a terorismu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud