Články odjinud

Slovenská policie zadržela podezřelé z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky

Slovenská policie zadržela podezřelé z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky

Slovenská elitní policie zatkla dnes ráno osoby podezřelé z únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně, informoval slovenský list Denník N s odvoláním na zdroj z prostředí orgánů činných v trestním řízení. Slovenská policie na facebooku zatím pouze uvedla, že zadržela osoby podezřelé z násilné trestné činnosti.

"Momentálně probíhají domovní prohlídky a další procesní úkony," dodala policie s tím, že více upřesní, jakmile to bude možné.

Podle informací Deníku N kriminalisté ze speciální jednotky NAKA zadrželi celkem osm lidí, mezi nimiž by měl být i vykonavatel vraždy a další osoby, které mu na místě pomáhaly. Je tedy pravděpodobné, že nešlo o náhodný trestný čin, jak v minulosti spekulovala některá dezinformační média.

"Před pár minutami protizločinecká jednotka NAKA zadržela osoby podezřelé z násilné trestné činnosti. Momentálně probíhají domovní prohlídky a další procesní úkony. Více informací poskytneme, až to situace dovolí. Video online na facebooku již brzy," uvedla policie na svém facebookovém účtu.

Právní zástupce rodiny Daniel Lipšic na facebooku zatčení podezřelých uvítal a vyzval, aby veřejnost kriminalistům důvěřovala, přestože na Slovensku mohou převládat opačné pocity. "Je to samozřejmě jen první fáze vyšetřování, protože vyšetřování může být úspěšně skončené, až budou identifikování, zadržení a postaveni před soud objednavatelé tohoto hrozného činu," uvedl.

Podle něj jsou ve vyšetřovacím týmu nejen zkušení kriminalisté, ale dohlížejí na něj i dva "mimořádně erudovaní" prokurátoři ze Úřadu speciální prokuratory. "Rozsah vyšetřování, i za účasti Europolu a další zahraničních složek, byl bezprecedentní. Vím, že u nás vláda (a často oprávněně) všeobecná skepse k našim bezpečnostním orgánům, ale chci vás požádat o důvěru k výsledkům tohoto vyšetřování. I díky veřejnému tlaku si už nikdo nedovolil do jeho průběhu zasahovat," uvedl Lipšic.

Oba mladí lidé byli zastřeleni ve svém domě ve vesnici Velká Mača 21. února, ale na zločin se přišlo až o několik dnů později. Kušnírová byla zastřelena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Střelec použil pistoli ráže devět milimetrů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud